Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Szkolenia psów dla wszystkich. Posiadaj ułożonego i posłusznego czworonoga

Przy ulicy Cieszyńskiej w Jaworzu od lat działa profesjonalne centrum szkolenia psów, które prowadzi Gerard Adamczyk. Praca z psami jest jego pasją, a szkoleniem czworonogów zajmuje się już od kilkunastu lat. Jest też członkiem Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP) i pełni funkcję zastępcy kierownika sekcji szkolenia psów ZkwP w oddziale w Bielsku-Białej. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i wychodzi z założenia, że dostosowując odpowiednie metody szkolenia można zapanować nad każdym psem, zarówno starszym, jak i młodszym, spokojniejszym, ale i tym bardziej nerwowym.

– W mojej szkole dla psów dowiedzieć się można wszystkiego co niezbędne, by stać się posiadaczem ułożonego i posłusznego psa bez względu na rasę. Co więcej, robię wszystko, by kontakt między psiakiem i jego przewodnikiem przebiegał bez zbędnych zakłóceń – wyjaśnia Gerard Adamczyk.

Szkolenie psów przebiega według jego autorskiego programu szkoleniowego opracowanego na podstawie wieloletniego doświadczenia zawodowego w pracy z psami oraz ram wyznaczonych przez Związek Kynologiczny w Polsce. Każde szkolenie dla chętnych może zakończyć się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu Związku Kynologicznego w Polsce, potwierdzającym umiejętności psa.

Podstawą szkolenia jest użycie zrozumiałych dla psa, pozytywnych i nieagresywnych bodźców, poznanie psychiki psa, zrozumienie jego potrzeb, a następnie organizacja zajęć w taki sposób, aby pies czuł się komfortowo i czerpał przyjemność z przygotowanych dla niego zajęć. – W tym celu prowadzę zarówno indywidualne konsultacje dla właściwego wyboru programu szkoleniowego. Odwiedzając psa w jego miejscu zamieszkania zbieram niezbędne do szkolenia informacje oraz udzielam podstawowych porad odnośnie wychowania i codziennej opieki nad psem. Szkolenie odbywa się w godzinach indywidualnie ustalonych z właścicielem i jest ukierunkowane na oczekiwania właściciela. Warto jednak pamiętać, że pies jest zwierzęciem stadnym. Bez przebywania wśród osobników swojego gatunku, bez wzorców zachowań zwierzę stadne nie wychowa się właściwie. Zajęcia grupowe pozwolą socjalizować się z innymi psiakami. Regularne interakcje z dobrze wychowanymi psami są bardzo ważne dla spełnienia socjalnych potrzeb psa.

19 września o godz. 10.00 rusza nowy kursu na Psa Towarzysza I stopnia. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki o 17.00 i w soboty o 10.00. Kurs otwarty jest dla przedstawicieli wszystkich ras, zarówno tych małych, jak i większych oraz dla psiaków w różnym wieku. Cykl spotkań zakończy się egzaminem, podczas którego pies i jego przewodnik będą musieli pochwalić się umiejętnościami zdobytymi podczas kursu, a będzie ich sporo.

Więcej o szkoleniu psów można przeczytać TUTAJ.


Warto również wspomnieć, że w ofercie Centrum Szkolenia Psów prowadzonym przez Gerarda Adamczyka jest także dogoterapia, jako metoda wspomagająa procesy rehabilitacji oraz terapii z udziałem specjalnie wyszkolonych psów, posiadających uznany certyfikat Psa Terapeuty.

Celem takich zajęć jest przede wszystkim nawiązanie pozytywnych relacji człowiek-pies, tak by kontakt dla obu stron był zawsze komfortowy i bezpieczny. Dogoterapia pomaga również w rozwoju empatii, rozwija poczucie odpowiedzialności za żywą istotę jaką jest pies. Wspomaga procesy terapii, pozwala przełamywać lęki, stymuluje zmysły i rozwój emocjonalny oraz zwiększa funkcje poznawcze. Bezpośredni kontakt z czworonogiem pomaga bowiem wyciszyć negatywne emocje, ukoić nerwy i stonować złe nastroje. Psy nigdy nie oceniają, nie krytykują, nie wymagają, nie karcą za złe zachowania, nie prześmiewają błędów. Nie ma również dla nich znaczenia jaki kolor włosów się posiada lub czy cierpi się z powodu jakiegoś schorzenia, czy też nie. Instynktownie poszukują kontaktu z człowiekiem – są zawsze obok nas dając poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz radości, przez co pozwalają zniwelować poczucie samotności i wyobcowania. Pomagają otworzyć się na otaczający świat.

Program dogoterapii realizowany przez Anię i Karolinę oraz ich psy obejmuje zajęcia o charakterze edukacyjnym, profilaktycznym oraz rekreacyjnym. Poziom zajęć dobierany jest indywidualnie do potrzeb i możliwości uczestników spotkań. Dogoterapia prowadzona jest bowiem m.in. na terenach przedszkoli, szkół, placówek opieki długoterminowej, domów seniorów, domów dziecka oraz szpitali – na terenie śląska i małopolski. Aby poznać bliżej program dogoterapii wystarczy skontaktować się z Anią lub Karoliną pod numerami telefonów 601 290 270 lub 790 718 161.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments