Bielsko-Biała Sport

Szkolni sportowcy wystartowali w Buczkowicach

Kolejny sezon szkolny sport powiatu bielskiego zainaugurował w nowej hali Powiatowego Zespołu Placówek SMS Szczyrk w Buczkowicach.

Uroczystość otwierająca zmagania w 2019 i 2020 roku wzorem lat ubiegłych, była okazją do podsumowania wyników sportowych. Pucharami nagrodzono placówki, których młodzież uzyskiwała najlepsze wyniki sportowe.

W Igrzyskach Dzieci, w których uczestniczyło 49 szkół podstawowych, pierwsze miejsce przypadło SP 3 w Ligocie, drugie – SP 1 w Czańcu, a trzecie – SP w Pisarzowicach.

W Igrzyskach Młodzieży – Gimnazjadzie udział wzięło również 49 szkół. Najlepszą okazała się SP 2 w Bystrej, druga była SP 8 w Czechowicach-Dziedzicach, a trzecia – SP 8 z tej samej miejscowości.

Z kolei w Licealiadzie zwyciężył Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Czechowice-Dziedzice, drugie było LO z Czechowic-Dziedzic, a trzecie LO Kozy.

Puchary i statuetki trafiły również do działaczy i trenerów, dzięki pracy i zaangażowaniu których młodzi sportowcy ze szkół powiatu bielskiego odnoszą sukcesy.

Starosta bielski Andrzej Płonka życzył wszystkim sportowcom oraz trenerom sukcesów sportowych.

Autorem zdjęć jest Mirosław Galczak.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o