Wydarzenia Cieszyn

Szlakiem kwitnących magnolii w Cieszynie. Jest okazja na spacer

Fot. Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Cieszyn to jedno z miast, w którym są najpiękniejsze magnolie. Tradycyjnie już miasto zaprasza na spacer szlakiem kwitnących właśnie magnolii. I to dwukrotnie!

Pierwszy spacer ruszy już 23 marca, kolejny 7 kwietnia. Wędrówki rozpoczną się o godz. 14.00 na placu Kościelnym, w sąsiedztwie kościoła Jezusowego. I tak o kwitnących magnoliach opowie Stanisław Kawecki, sekretarz Cieszyna, natomiast o mijanych zakątkach miasta i ich historiach Irena French, dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Cały spacer potrwa 2,5 godziny. Szlak prowadzić będzie ulicami Henryka Sienkiewicza, Jana Raszki, 3 Maja przez plac Wolności i ulicę Bolesława Limanowskiego aż do Parku Pokoju, czyli dawnych ogrodów hrabiego Larischa.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Przepiekna magnolia rosnie w ogrodzie zabytkowego budynku Przedszkola nr1 na ulicy Michejdy 10. Szkoda ze nie wpusuje sie w szlak.

Leszek.
Leszek.
2 miesięcy temu

Na jakiej zasadzie było to oceniane? Bo z tego co widzę to najładniejsze magnolie zostały pominięte. Co do programów, zacznijmy od tego, że część radnych pochowała się za niby lokalnymi ugrupowaniami. Np. obecna Pani burmistrz. To za jej rządów miasto zostało najbardziej zwulgaryzowane w historii tego grodu. Była dumna ze strajków ….. A nasze kobiety były wyzywane. Żenada.

Stanisław
Stanisław
2 miesięcy temu

Groźny Wilk, reszta to tylko figuranci w magistracie

nie gwałcić wyborców
nie gwałcić wyborców
2 miesięcy temu

Będzie piękny widok kwitnących magnolii wśród gęb spoglądających z przesytu powywieszanych banerów, gdzie normalny człowiek już ma dość.

nie wiadomo
nie wiadomo
2 miesięcy temu

Jak to sekretarz Cieszyna, nie ma takiego stanowiska

Gti
Gti
2 miesięcy temu

Mnie bardziej interesuje program kandydatów chcących się dostać do koryta bo żadnego nigdzie nie widac. Jedyny program to chcę zostać burmistrzem…

Gti
Gti
2 miesięcy temu
Reply to  Gti

Który kandydat mnie zminusował?