Wydarzenia Bielsko-Biała

Szpital Wojewódzki zmienia godziny przekazywania paczek i wprowadza kilka innych ograniczeń

Fot. Kuba Jarosz

Na wszystkich oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Bliscy osób hospitalizowanych mają jednak możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy. Zawiesił też działalność Zakładu Rehabilitacji i poradni rehabilitacyjnej oraz wprowadził kilka innych ograniczeń. Szczegóły poniżej.

Do tej pory paczki można było przekazywać od 16.00 do 18.00. Od jutra personel dane oddziału będzie je odbierał między 17.00 a 18.00.

Każda przesyłka powinna zostać odpowiednio opisana. Musi znaleźć się na niej informacja o zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

W szpitalu zostaną też wdrożone kolejne środki ostrożności. Ochrona będzie wpuszczała po jednej osobie, która podejdzie na dany oddział i zostawi paczkę. Dopiero po jej wyjściu wpuszczona zostanie kolejna osoba. – W ten sposób unikniemy większych skupisk ludzi – mówi Anna Szafrańska, rzeczniczka szpitala.

Placówka zawiesiła ponadto do odwołania działalność Zakładu Rehabilitacji i poradni rehabilitacyjnej. Nowy termin wizyty można uzgodnić dzwoniąc pod numery : 33/810-24-48, 33/810-24-42, 33/810-20-30.

Wprowadzono też zmiany w pracy m.in. poradni specjalistycznych i Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Osoby, które mają ustalone terminy wizyt w poradniach specjalistycznych, mogą uzyskać pomoc za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub telefonicznie. W ramach takich porad można uzyskać e-recepty oraz e-zwolnienia. Osobiste wizyty możliwe są jedynie po uprzedniej konsultacji telefonicznej z lekarzem danej specjalności. Dotyczy to przypadków wykonania niezbędnych procedur oraz procedur związanych z uczestnictwem w programie lekowym.

Świadczenia laboratoryjne będą wykonywane tylko na podstawie pilnych skierowań oraz w sytuacjach, gdy okażą się niezbędne dla osób objętych programem lekowym.

Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG i RTG wykonywane będą tylko w sytuacjach pilnych, w zależności od rozpoznania. Osoby, które chcą zmienić termin tych badań proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 33/810- 23-91.

Podobne ograniczenia dotyczą Pracowni Endoskopii. Gastroskopie, kolonoskopie wykonywane będą w sytuacjach ratujących życie m.in. krwotok, ciało obce lub na podstawie pilnych wskazań lekarza.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments