Wydarzenia Żywiec

szpitalzywiec.pl

Wreszcie wiadomo coś więcej na temat nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu. Firma InterHealth Canada poinformowała o uruchomieniu swojej strony internetowej szpitalzywiec.pl.

Karolina Kocięcka z firmy InterHealth Canada zaznacza, że dzięki witrynie mieszkańcy mogą dowiedzieć się o postępach w pracach budowlanych i przygotowawczych do udostępnienia nowej placówki dla pacjentów.

Znajdują się tutaj podstawowe informacje dotyczące inwestycji, galeria zdjęć, opisy kolejnych etapów budowy, ogłoszenia o pracę, a także najnowszy biuletyn. Portal będzie służył do komunikacji między partnerem prywatnym (InterHealth Canada – przyp. red.) a pracownikami oraz współpracownikami Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, mieszkańcami powiatu oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi inwestycją – podkreśla Karolina Kocięcka.

Dodaje, że budowa nowego szpitala wchodzi w ostatnią fazę realizacji.

Generalny wykonawca, czyli firma Wodpol z Żywca, prowadzi prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz porządkowe prace ziemne. Praktycznie każdego dnia kolejne pomieszczenia szpitala nabierają ostatecznego wyglądu. Duża liczba sal pacjentów jest gotowa na wprowadzenie wyposażenia medycznego, w kuchni szpitala kompletne wyposażenie czeka już tylko na podłączenie oraz są testowane i uruchamiane kolejne niezbędne instalacje szpitala – zaznacza Karolina Kocięcka.

Starosta Andrzej Kalata potwierdza, że najprawdopodobniej w grudniu rozpoczną się odbiory techniczne.

Jest szansa, że pierwsi pacjenci zostaliby przyjęci w kwietniu lub maju przyszłego roku. Koszty samego szpitala i jego budowy to ponad 170 milionów złotych. Natomiast budżet całego projektu liczony jest na przeszło 220 milionów. To wydatki po stronie partnera prywatnego, czyli firmy InterHealth Canada. Nie ma w tym wliczonych około 18 milionów złotych kosztów, które poniosło Starostwo Powiatowe na budowę drogi dojazdowej do szpitala, sieci kanalizacyjnej, przyłączy elektrycznych czy nowego mostu – mówi Andrzej Kalata.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
logik Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
logik
Gość
logik

18 mln zł wydano na drogi dojazdowe do nowego szpitala ukrytego gdzieś tam. Myślę że przy zjadzdach z expresówki S1 było by dużo dużo taniej i wygodniej dla mieszkańców żywca i okolic. Szkoda .