Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Szukają najlepszej przestrzeni na Śląsku

Fot. Pixabay.com

Rusza kolejna edycja konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego, którego celem jest promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych, kształtujących wysokiej jakości przestrzeń publiczną, wzmacniających odporność na zmiany klimatu i poprawiających jakość życia mieszkańców regionu.

Konkurs organizowany jest przez samorząd województwa śląskiego we współpracy z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich i śląskim oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłaszać można realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Zgłoszenie do konkursu w tym roku, po raz pierwszy, odbywa się poprzez elektroniczny formularz.

Laureatów wybierze jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wskażą także mieszkańcy, którzy w ramach plebiscytu o specjalną nagrodę publiczności będą mogli głosować online na swoje ulubione miejsca. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej XXI edycji konkursu o nagrody walczyły 42 realizacje z obszaru 30 gmin. Przyznano dwie równorzędne Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W kategorii przestrzeni publicznej uzyskała ją realizacja Open Air Museum w Cieszynie, a w kategorii obiektu użyteczności publicznej – rewitalizacja zabytkowej pływalni miejskiej w Siemianowicach Śląskich.

Termin składania tegorocznych zgłoszeń upływa 30 czerwca, a ogłoszenie wyników zaplanowano na jesień.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments