Na sygnale Oświęcim

Szukają seniorki (Aktualizacja)

Kilkudziesięciu policjantów z oświęcimskiej komendy poszukuje na terenie miasta 85–letniej oświęcimianki. Kobieta zmaga się z chorobą Alzheimera.

Jak ustalili mundurowi,  kobieta najprawdopodobniej w godzinach przedpołudniowych wyszła ze swojego mieszkania przy ulicy Bema 27. Może być zdezorientowana, zmęczona i potrzebować pomocy lekarskiej.  Jeżeli ktoś spotka taką osobę powinien natychmiast skontaktować się z KPP w Oświęcimiu (tel. 997 lub 112).

Seniorka ma około 160 cm wzrostu, ale może wydawać się niższa, gdyż ma przygarbioną sylwetkę. Ma owalną twarz i siwe włosy sięgające do ramion.

Aktualizacja:

Ponad osiem godzin trwały poszukiwania 85-letniej oświęcimianki. Na szczęście kobieta została odnaleziona. Trafiła pod opiekę ratowników medycznych. – Około 22.20 małżeństwo z jednego z bloków przy ulicy Słowackiego w Oświęcimiu zgłosiło, że w piwnicy leży jakaś starsza kobieta. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, ratownicy medyczni oraz  strażacy. Okazało się, że jest to zaginiona 85–letnia mieszkanka Oświęcimia, której poszukiwania były prowadzone od kilku godzin. Kobieta z urazem ręki została przewieziona do szpitala – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o