Szwedzka demolka w Trzyńcu

31 sierpnia zainaugurowano rozgrywki hokejowej Ligi Mistrzów (Champions Hockey League) w sezonie 2018/19. Niestety o pierwszym meczu w elitarnym towarzystwie zawodnicy i kibice drużyny Oceláři Trzyniec zapewne zechcą zapomnieć jak najszybciej.

W WERK Arenie ton wydarzeniom na tafli nadawali goście ze Szwecji. Zespół Djurgården Sztokholm już w pierwszej tercji osiągnął dwubramkową przewagę po trafieniach Jacoba Josefssona i Gustava Posslera. Co prawda w drugiej części spotkania to gospodarze mieli kilka szans na zmianę rezultatu i odwrócenie losów rywalizacji, ale do bramki trafili tylko raz. Martin Adamský zdobył gola kontaktowego, ale to było wszystko, na co było stać podopiecznych trenera Václava Varaďy tego wieczora. W trzeciej tercji Szwedzi czterokrotnie umieszczali krążek w siatce trzynieckiej bramki (Jacob Josefsson, Marcus Davidsson, Emil Bemström, Daniel Widing) i zasłużenie wygrali 6:1.