Bielsko-Biała Sport

Szybka porażka BKS Bostik. Teraz muszą wygrać u siebie

Niespodzianki nie było, bielskie siatkarki nie dały rady faworyzowanemu ŁKS Commercecon. Łodziankom do wygranej wystarczyły trzy sety.

Pierwszy mecz półfinału odbył się w Łodzi. W dwóch pierwszych partiach łodzianki – najlepsze w sezonie zasadniczym – były wyraźnie lepsze i kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Nadzieję w serca bielskich kibiców wlał początek trzeciego seta, kiedy podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka objęły prowadzenie 5:1. Łodzianki szybko jednak doprowadziły do remisu, a ostatecznie również tego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Drugi mecz tej rywalizacji odbędzie się we wtorek o 20.30 w Bielsku-Białej. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, więc bielszczanki muszą wygrać, aby doszło do trzeciego, decydującego spotkania.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

BKS Bostik: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Majkowska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Nowak (libero), Mazur (libero) oraz Abramajtys, Chemielewska, Sobiczewska.