Wydarzenia Cieszyn

Szymonek z Wiślicy został komendantem policji w Cieszynie. Spełnione marzenie dodaje mu sił w walce z chorobą

Fot. KPP w Cieszynie

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie spełnili marzenie 6-letniego Szymona Stawiarskiego z Wiślicy. Chłopczyk boryka się z ciężką chorobą, spowodowaną mutacją w genie BCAP31, ale nie poddaje się. W walce o lepsze jutro wspierają go rodzice. To właśnie dzięki nim i cieszyńskim funkcjonariuszom policji Szymonek spędził pełen atrakcji dzień.

6-latek pewnego dnia zamarzył, żeby zostać policjantem, a policjanci z Cieszyna dołożyli starań, żeby z okazji Dnia Dziecka tę fantazję urzeczywistnić. Asp. sztab. Tomasz Pszczółka, gdy tylko dowiedział się o marzeniu Szymona, postanowił je spełnić i przekazał tę informację kolegom z cieszyńskiej prewencji. Mundurowi zajmujący się profilaktyką – mł. asp. Kamil Przewieźlik oraz mł. asp. Sebastian Marko – szybko zorganizowali spotkanie.

Fot. KPP w Cieszynie

Szymonek został zaproszony przez komendanta powiatowego policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha do jego gabinetu, gdzie przez chwilę, jako podkomisarz Szymon Stawiarski, pełnił obowiązki komendanta powiatowego. Po wykonaniu pierwszych „czynności służbowych” otrzymał na pamiątkę dyplom “Młodego Policjanta” oraz kilka upominków. Szymon wraz z mamą odwdzięczyli się i przekazali komendantowi specjalnie przygotowane na tę okazję podziękowania.

Po spotkaniu „na szczycie” mały policjant miał możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki. Usiadł też za kierownicą radiowozu. Jak się można domyślić, Szymonek był zachwycony i rozpromieniony, a na jego buzi nieprzerwanie gościł uśmiech.

Fot. KPP w Cieszynie

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Slayer
Slayer
3 miesięcy temu

H

Last edited 3 miesięcy temu by Slayer
Kris
Kris
3 miesięcy temu

Szymonku życzę Tobie dużo zdrowia i uśmiechu którego widzę nie brakuje, to samo życzę rodzicom aby wszystkie sprawy się naprostowały. Pozdrowienia dla policjantów z Cieszyńskiej komendy- dobra robota panowie.