Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Tańczyli, grali, śpiewali, licytowali

Przez całą niedzielę, dopiero co przebudowana, hala przy Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim tętniła życiem. Odbył się w niej Noworoczny Turniej Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczono na leczenie makowianki Magdaleny Olejniczak.

Pierwszym akcentem imprezy był turniej piłkarski, w którym rywalizowało osiem ekip. Na początku walczyły w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie w zależności od zajętych miejsc o końcową wygraną (triumfatorzy grup), trzecią lokatę (zespoły z drugich miejsc), itd. Pucharami i dyplomami nagrodzono nie tylko najlepsze ekipy. Dwóch piłkarzy zwycięskiego białczańskiego Tempa otrzymało nagrody indywidualne. Łukasz Białończyk został uznany najlepszym bramkarzem zawodów, a autor ośmiu bramek – Michał Puzik otrzymał puchar dla króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Marcina Kuszyka (Naroże Juszczyn). Pomiędzy turniejem seniorów, a rozdaniem nagród na placu gry pojawili się samorządowcy i nauczyciele. Górą byli ci drudzy.

Po zmaganiach piłkarskich nastąpiła krótka przerwa techniczna podczas której zabezpieczono nawierzchnię hali przed zniszczeniem. Drugi akcent imprezy miał charakter kulturalny. Koncertował zespół Pokolenie, uczniowie i nauczyciele suskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Na scenie pojawiły się także dziecięce grupy artystyczne i baletowe, a bardzo udaną imprezę zwieńczył koncert operetkowo-musicalowy. W międzyczasie przeprowadzono szereg licytacji na rzecz Magdaleny Olejniczak, która osobiście pojawiła się na makowskiej hali. 

Wyniki:

Grupa A:
Halniak Maków – Jordan Jordanów 1:0
Tempo Białka – Jałowiec Stryszawa 0:1
Halniak – Jałowiec 2:0
Tempo – Jordan 8:2
Halniak – Tempo 0:3
Jałowiec – Jordan 2:0

Tabela:
1. Tempo (6)
2. Halniak (6)
3. Jałowiec (6)
4. Jordan (0)

Grupa B:
Beskid Andrychów – Grom Grzechynia 1:0
Naroże Juszczyn – Babia Góra Sucha 1:4
Beskid – Babia Góra 0:4
Naroże – Grom 3:1
Beskid – Naroże 0:1
Babia Góra – Grom 2:1

Tabela:
1. Babia Góra (9)
2. Naroże (6)
3. Beskid (3)
4. Grom (0)

mecz o VII miejsce: Grom – Jordan 3:2
mecz o V miejsce: Jałowiec – Beskid 2:1
mecz o III miejsce: Naroże – Halniak 6:3
mecz o I miejsce: Tempo – Babia Góra 4:1

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

google_news