Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Tablica korkowa – tablica do domu i biura

Znamy je doskonale ze szkolnych korytarzy i tworzonych wspólnie tablic ogłoszeń i gazetek. Tablice korkowe mogą być stałym elementem wyposażenia nie tylko pokoju ucznia i nastolatka, szkoły, ale także i biura czy innej przestrzeni publicznej. Te wszechstronne akcesoria pomagają szybko zorganizować pracę, jednocześnie dobrze wyglądając w praktycznie każdej przestrzeni. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć nieco temat wykorzystania tablic korkowych w różnych przestrzeniach. Zapraszamy do lektury!

Ile kosztuje tablica korkowa?

Tablice korkowe posiadają miano produktów raczej tanich i dostępnych dla każdego. Klasyczna średnia tablica korkowa w drewnianej ramie, która idealnie dopełni wystrojowi na przykład pokoju ucznia to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych w zależności od producenta. Za duże tablice zapłacimy oczywiście stosownie więcej, jednak wciąż jest to cena nieporównywalnie mniejsza w stosunku do tablic innego rodzaju. Korzystna cena jest skutkiem tego, że korkowa powierzchnia ma swoje ograniczenia i nie pozwala oczywiście na pisanie nawet specjalnymi akcesoriami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w tym celu przypinać do powierzchni tablicy puste kartki, na których z powodzeniem zapiszemy potrzebny tekst.

Tablica korkowa do biura

Praca w biurze wymaga ciągłego skupienia oraz dobrej pamięci. W ciągu dnia musimy śledzić terminarz, co pozwala nie zapomnieć o wielu spotkaniach oraz ostatecznych datach rozliczania i oddawania projektów. Tablica korkowa zawieszona w pobliżu stanowiska wykonywania obowiązków może z powodzeniem pełnić funkcje rozbudowanego kalendarza z przypomnieniami ważnych wydarzeń. Taka biurowa tablica jest także świetnym miejscem na umieszczenie prywatnych ozdób, które umilą nieco czas spędzony w pracy.

Co można powiesić na tablicy korkowej? Tablica korkowa do domu

Tablica korkowa zmyślnie wykorzystana w domu lub mieszkaniu może stać się bardzo praktycznym rodzinnym centrum dowodzenia. Powieszona lub ustawiona w miejscu łatwo dostępnym dla wszystkich domowników z powodzeniem spełni rolę tablicy ogłoszeń, na której znajdzie się miejsce na obszerny kalendarz z wszelkimi ważnymi datami i zapiskami. Czasem poranek przed wyjściem do szkoły i pracy może przypominać obóz przetrwania, dlatego tak ważne jest zapisywanie wszystkich rzeczy i wydarzeń, które wart są zapamiętania. Wykorzystując kolorowe karteczki dospołu z wielobarwnymi pineskami, otrzymamy miejsce wieszania rodzinnych ogłoszeń i wiadomości. Nie można także zapominać o młodych talentach, które aż palą się do eksponowania swoich dzieł, na szczęście na dużej tablicy korkowej znajdzie się także miejsce na mały wernisaż.

Jak ozdobić tablicę korkową?

Dobrze zaaranżowana tablica korkowa sama w sobie może być ciekawym dodatkiem do wystroju wnętrz. Ciekawy charakter idealnie wpasuje się w pomieszczenia utrzymane w stylu vintage. Jeśli chodzi jednak o specjalne ozdoby do tablicy korkowej – tutaj ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Dodatki, które pomogą przetransformować klasyczną tablicę w coś więcej, z pewnością kupisz w sklepie papierniczym. Potrzebne będą małe pinezki, sznurek konopny, różnego rodzaju drewniane ozdoby w postaci między innymi małych żabek do wieszania np.zdjęć na sznurku. Teraz wystarczy trochę fantazji, a zwykła tablica zmieni się w piękną, a co najważniejsze praktyczną ozdobę!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments