Porady i inspiracje

Tablica manipulacyjna — jeśli jeszcze nie wiesz, co kupić dziecku, właśnie masz odpowiedź

Producenci zabawek ścigają się o to, kto wpadnie na lepszy pomysł pozyskania zadowolenia najmłodszych użytkowników. Jeśli do tej pory nieznana Ci była tablica manipulacyjna, a szukasz pomysłu na prezent dla dziecka, sprawdź koniecznie ofertę Manibox.pl. Specjaliści posiadają szereg różnych tablic, które dopasujesz wielkością, kolorem i ceną do swojego zapotrzebowania. Czy to prezent idealny dla dziecka w wieku dwóch lub trzech lat? Poznaj największe zalety tego produktu.  

Tablica manipulacyjna, jako rodzaj zabawki edukacyjnej 

Jeśli nie chcesz, aby kupiony przez Ciebie prezent służył jedynie do zabawy, a pozostawił po sobie coś więcej, tablice manipulacyjne zwane inaczej sensorycznymi wpisują się w trend zabawek edukacyjnych. Jak to możliwe? Żeby zrozumieć ich oddziaływanie na organizm małego dziecka, warto najpierw przyjrzeć się samej budowie. Tablica manipulacyjna wykonana z drewna, złożona jest z elementów, które my dorośli znamy z codziennego życia. Zamki, kłódki, włączniki — wszystko to, co budzi ciekawość malucha na co dzień, teraz może poznać przy pomocy tablicy. Różnica, polega na tym, że poszczególne elementy są mocno przytwierdzone i są w pełni bezpieczne w tak prezentowanej konfiguracji. Pociecha, bawiąc się produktem, nie tylko zaspokaja swoją ciekawość związaną z dotykaniem, włączaniem i wyłączaniem poszczególnych elementów. Dzięki temu pobudza do działania swoje wszystkie zmysły, rozwijając je przy tym. Dotyka, patrzy, słucha. To rewelacyjna forma ćwiczenia koordynacji dziecka, a każe rozwoju małej motoryki. Przytwierdzone do tablicy dekoracje służą odkrywaniu. Taka forma rozwoju pokrywa się również z tym, o czym mówi nurt Montessori. Dziecko samodzielnie poznaje świat, wykorzystując do tego wszystkie swoje zmysły. 

Drewniana tablica manipulacyjna, jako największa frajda dla młodszych i starszych dzieci

Tak naprawdę specjaliści nie stawiają ograniczeń, które miałyby określać, wiek dzieci korzystających z tablicy. To świetna forma prezentu zarówno dla dwulatków, jak i dzieci w wieku 5 lat. Kto nie chciałby pobawić się elementami, których na co dzień nie można przecież ruszać? Dziecięca ciekawość odkrywania, sprawia, że tablicą chętnie bawią się młodsze i starsze dzieci i wcale szybko się tym nie nudzą, co z kolei cieszy rodziców. To zabawka, z której maluch tak szybko nie zrezygnuje i będzie poświęcał jej sporo czasu. To również rodzaj produktu dla dzieci, który mimo swoich sporych rozmiarów nie budzi problemów związanych z przechowywaniem. Tablice są tak oryginalne i ciekawe, że dorośli chętnie przytwierdzają je do ściany dziecięcego pokoju. Postawione lub przymocowane w zasięgu wzroku malucha w dalszym ciągu umożliwiają zabawę. Dodatkowo, w wyjątkowy sposób dekorują przestrzeń. 

Co z bezpieczeństwem w trakcie zabawy? Czy tablica manipulacyjna to prezent bezpieczny dla dziecka? 

Co do bezpiecznego wykorzystania tablicy, przedstawiciele firmy Manibox.pl nie mają wątpliwości. Ich tablice tworzone są z certyfikowanych materiałów, z uwagą poświęconą każdemu detalowi. Bezpieczne farby pokrywają tablice, a poszczególne elementy, są na trwałe do niej przymocowane. Dzięki temu rodzic nie musi martwić się, że drobne przedmioty zostaną połknięte w trakcie zabawy. Stawiaj na pewnych producentów i dystrybutorów. Zagwarantuj swojemu dziecku długie godziny beztroskiej zabawy z jakościową tablicą manipulacyjną.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments