Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Takie zawody tylko w Ustroniu. Turniej… przy kawie

13 sierpnia w Ustroniu wystartuje największa w Polsce impreza dedykowana miłośnikom królewskiej gry. Festiwal Szachowy „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia” potrwa do 22 sierpnia. Wydarzeniu dodaje rangi zapowiadana obecność mistrza świata Garri Kasparowa. Nie zabraknie ciekawych imprez towarzyszących.

Podobna festiwalowa impreza pod egidą Grupy Firm Mokate już rok temu odbyła się w Ustroniu. Był to największy turniej szachowy w Polsce w 2020 roku z udziałem gościa specjalnego mistrza świata Anatolija Karpowa. W turnieju Mokate na ustrońskim rynku zagrał m.in. polski arcymistrz Jan Krzysztof Duda.

Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Szachowego w Ustroniu, będzie trzynasty mistrz świata Garri Kasparow. Pochodzi z Baku. W szachy zaczął grać w wieku pięciu lat. Pierwszym jego sukcesem na arenie międzynarodowej, było zwycięstwo w turnieju arcymistrzowskim w Banja Luce (1979). W 1985 roku udało mu się pokonać Karpowa, zostać mistrzem świata i być posiadaczem tego tytułu do 1993 roku.

Jednym z wydarzeń Festiwalu Szachowego 2021, będzie zapewne Turniej Nocny przy kawie Mokate. Zawody wystartują 20 sierpnia o 23.00 i potrwają do około 3.30 w salach Domu Kultury „Prażakówka”. Możliwy jest udział… 250 szachistów. Nagroda dla zwycięzcy wynosi 1990 zł, co ma związek z rokiem założenia firmy Mokate.

Festiwal Szachowy urozmaici m.in. prezentacja pięciu filmów o tematyce szachowej. Ekranizacje będzie można obejrzeć od 15 do 19 sierpnia na ustrońskim rynku, zawsze o 21.00. Pierwszy z seansów to pełen napięcia polski thriller szpiegowski pt. „Ukryta gra”.

google_news