Kultura i rozrywka Wadowice

Talenty na scenę!

Organizowany od 20 lat przez WCK w Wadowicach Festiwal Artystyczny „Talenty” jest przepustką do dorosłej, artystycznej kariery.

Festiwal wyławia z tłumu nieprzeciętne dzieci i młodzież z powiatu wadowickiego. Każdego roku przed jurorami staje kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych i średnich (dawniej również gimnazjaliści) prezentujących swe umiejętności w kilku kategoriach. Wśród aktywnych i znanych artystów, którzy brali udział w festiwalu między innymi byli Michał Sikorski, Joanna Jucha, Malwina Kusior, Lena Czechowicz czy Daniel Najbor.

W tym roku po raz pierwszy w konkursowe szranki staną również dorośli. Zgodnie z festiwalową tradycją królować będą kategorie „sceniczne” – wokal, muzyka, taniec, teatr oraz recytacja i literatura. Jednak dla mających nietypowe pasje utworzono kategorię „kreatywne”.

Zmianie uległy również kategorie „niesceniczne” i zamiast plastyki, fotografii czy filmu powstały „sztuki plastyczne” i „wizualne”. W tych kategoriach, oprócz wcześniej wspomnianych mieszczą się instalacje, kolaże, grafiki, komiksy, aplikacje…

Wyłonienie talentów Gminy Wadowice odbędzie się online na podstawie przesłanych przez uczestników nagrań i plików. Szkoły średnie i osoby dorosłe z całego powiatu zgłaszają się do etapu organizowanego przez WCK w terminie do 4 marca 2022 r.

Eliminacje powiatowe odbędą się 23 marca (taniec), 24 marca (muzyka i wokal) oraz 25 marca (recytacja i teatr) 2022 r. w Wadowickim Centrum Kultury. Zgłoszenia dzieci i młodzieży z Gminnych Ośrodków Kultury WCK do 11 maca br. Koncert laureatów zaplanowano na 3 kwietnia br.

Szczegółowe informacje o naborze do „Talentów 2022” można znaleźć na stronie: https://wck.wadowice.pl/talenty-2022/

Fot. Archiwum WCK w Wadowicach.

navigate_before
navigate_next

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments