Od dziś w perle Beskidów działa Wiślańska Karta Mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy miasta i osoby rozliczające podatki pod Baranią Górą będą mogły liczyć na szereg zniżek i korzyści. Wnioski o wydanie karty można już składać. Wiślański program ma na celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców, ale przede wszystkim poprawę jakości życia w miejscowości i łatwiejszy dostęp do obiektów kulturalnych, sportowych oraz różnych usług. Dzięki karcie mieszkańcy Wisły będą mogli korzystać z szeregu zniżek i ułatwień, które przygotował lokalny samorząd w porozumieniu z licznymi partnerami.
– Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety czy też tańszych usług gastronomicznych i wielu innych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie w mieście turystycznym, oprócz szeregu korzyści, niesie także za sobą pewne utrudnienia, dlatego chcemy wyjść temu naprzeciw i zagwarantować mieszkańcom specjalne korzyści – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.
Kartę może otrzymać każda osoba zameldowana w Wiśle, na pobyt stały lub czasowy, i rozliczająca w mieście podatek dochodowy od osób fizycznych. Samorząd przygotował także karty dla dzieci i młodzieży. Osoby do 18. roku życia mogą otrzymać kartę, jeżeli choć jeden z rodziców lub opiekunów prawnych rozlicza podatek właśnie w Wiśle. Wiślańska Karta Mieszkańca jest spersonalizowana imieniem i nazwiskiem. Może się nią posługiwać wyłącznie jej posiadacz.
Wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy odbiorą kartę, będą mogli liczyć na zniżki i rabaty w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta i nie tylko. Do programu przystąpiły lokale gastronomiczne na terenie perły Beskidów, które proponują rabaty do 20 procent, wyciągi, instytucje miejskie, a także atrakcje poza miejscowością. Co ważne, mieszkańcy będą mogli korzystać też z tańszych parkingów. Za miejsce parkingowe przy Centrum Przesiadkowym, przy targowisku i przy ulicy 1 Maja, naprzeciwko Piekarni u Troszoka, właściciele karty za trzygodzinny postój w dni robocze, poza wakacjami i feriami, zapłacą tylko złotówkę. Wiślańska Karta Mieszkańca będzie także pełniła funkcję karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Prawdziwym rarytasem są duże zniżki na basen w Wiśle, które dla posiadaczy karty wyniosą 50 procent. – Chcemy ciągle rozwijać system zniżek i rabatów dla naszych mieszkańców, Mam nadzieję, że już wkrótce w naszym systemie pojawią się kolejni partnerzy – dodaje Tomasz Bujok.
Kartę można otrzymać w dwóch formach: aplikacji mobilnej oraz karty plastikowej. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Aplikację mobilną Wiślańskiej Karty Mieszkańca można bezpłatnie pobrać z Google Play (smartfony z system Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS). Po instalacji wystarczy podać swoje dane, które automatycznie zostaną wysłane do Urzędu Miejskiego, w celu potwierdzenia stałego zameldowania. Po pozytywnej weryfikacji aplikacja będzie aktywna. Dla tych, którzy nie są zameldowani w Wiśle, ale rozliczają tu podatki, konieczne będzie dostarczenie do urzędu wypełnionego wniosku oraz do wglądu pierwszej strony aktualnego rozliczenia podatkowego. – Aplikacja mobilna to najwygodniejsza forma posiadania karty. W aplikacji widoczne są wszystkie zniżki posiadacza karty, a także informacje o aktualnych promocjach. Można również dopisać karty najbliższych członków rodziny, rodziców i dzieci, aby łatwiej korzystać z ulg rodzinnych – tłumaczy burmistrz Wisły.
Aby otrzymać kartę plastikową, należy natomiast złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Wiśle. Osoby niezameldowane w miejscowości, oprócz samego wniosku, będą musiały – podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnej – złożyć pierwszą stronę aktualnego rozliczenia podatkowego.
Karta wydawana jest bezpłatnie oraz bezterminowo, choć uprawnienia do posiadania zniżek są przyznawane na okres 2 lat od daty jej wydania, z możliwością przedłużenia na kolejny okres. W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały, przedłużenie okresu obowiązywania zniżek, następować będzie automatycznie. W pozostałych przypadkach, w celu odnowienia uprawnienia do zniżek, należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Wiśle. Więcej informacji tutaj.
No to w Wiśle będą wszyscy seniorami bo Karta Seniora do tej pory zapewniała takie mecyje. Trzeba zrobić przegląd zasobów mieszkaniowych, parceli aby wytrzymać napór przybyszów, którzy zechcą być mieszkańcami Wisły.
Cieszymy się może wszystkie Hermenegildy, niech się ujawnią ile ich jest.
Ja jestem oryginał, taki nr 1,reszta to podszywacze, pewnie zaraz się ujawnią i zaczną kąsać.
Pierwsza to Pierwsza. A to żmije a ten oryginał to naprawdę jest “oryginał”.