Wydarzenia Cieszyn

Targi smaków w Kończycach Małych. Dobroci nie braknie!

Fot. Pixabay.com

Już po raz IV w Kończycach Małych odbędą się Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej. Warto wstąpić na dziedziniec zamkowy, by zaopatrzyć się w różnego rodzaju dobroci. Impreza odbędzie się 24 września od 9.00 do 15.00.

Targi organizuje sołtys wsi Kończyce Małe wraz z Radą Sołecką we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kończyc Małych oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zebrzydowicach. Wydarzenie współtworzy także Joanna Gwizdała, mieszkanka Kończyc Małych, konsultant żywieniowy, miłośniczka zdrowej żywności.

Na dziedzińcu zamkowym przy ulicy Staropolskiej pojawią się stoiska pełne produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Będzie można ich spróbować, a także dokonać zakupu. Dostępne będą m.in. ekologiczne chleby, słodkie wypieki, zdrowa mąka orkiszowa i żytnia, ekologiczny olej z pestek dyni, nabiał kozi, naturalne wędliny i ryby, ekologiczne warzywa i jabłka, przetwory owocowe i warzywne, miody z lokalnej pasieki czy naturalnie tłoczone soki, syropy z owoców jagodowych. Ponadto panie z KGW będą sprzedawać swoje wyroby, na przykład pierogi czy ciasta.

Wystawcy oferować będą również naturalne herbaty, probiotyki, przyprawy, preparaty na odporność i wiele innych. Oprócz tego w Kończycach Małych będzie można kupić rękodzieło, na przykład ręcznie robione torby na zakupy i woreczki zero waste, naturalne kosmetyki i nawozy na bazie alg i wyciągów z roślin takich jak jeżówka, aloes czy pięciornika. Nie braknie stanowisk informacyjno-promocyjnych gminy Zebrzydowice oraz Stowarzyszenia Miłośników Kończyc Małych, a także bezpłatnych porad okulistycznych czy logopedycznych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moja droga...
moja droga...
9 dni temu

Nic za darmo z żywności np. poczęstunek od od KGW, też komercja? Dobrze, że bezpłatne porady, ale na oko – nie poje przy krzywym zgryzie. Dobrze, że porady też ekologiczne.