Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

TCS: Polacy blisko podium w generalce

Dawid Kubacki drugim miejscem w finałowym konkursie i rekordem skoczni (145 m) w Bischofshofen, zakończył swój start w 67. Turnieju Czterech Skoczni. Pozostali biało-czerwoni wypadli poniżej oczekiwań.

Finałowy konkurs wygrał Ryoyu Kobayashi. Japończyk zwyciężył we wszystkich konkursach i sięgnął po główne trofeum. Jego dorobek to 1098 pkt. Drugi w generalce był Markus Eisenbichler –  strata 62,1 pkt., a trzeci Stephan Leyhe – strata 83,9. Dawid Kubacki zajął czwartą lokatę. Do najniższego stopnia podium zabrakło mu 3,3 pkt. Pozostałe lokaty Polaków: 6. Kamil Stoch, 19. Piotr Żyła, 29. Jakub Wolny, 36. Stefan Hula, 51. Aleksander Zniszczoł, 61. Maciej Kot. Sklasyfikowano 66 zawodników.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na pozycji lidera umocnił się Ryoyu Kobayashi – 956 pkt., 2. Piotr Żyła – 529 pkt., 3. Kamil Stoch – 504 pkt., 7. Dawid Kubacki – 352 pkt., 26. Jakub Wolny – 86 pkt., 37. Stefan Hula – 26 pkt., 54. Maciej Kot – 7 pkt.

Następny konkurs zostanie rozegrany 12 stycznia w Predazzo.