Wydarzenia Cieszyn

Teatr Kamienica zawitał do Cieszyna. “Metoda na wnuczka” bawiła do łez [ZDJĘCIA]

fot. Małgorzata Krawczyk

Pogoda zachęca, by myśleć już o wyjechaniu w plener, ale mimo tego, widzowie cały czas liczą na dobrą zabawę w Teatrze. Ci, którzy zakupili bilety, by obejrzeć spektakl “Metoda na wnuczka”, w reżyserii nieodżałowanego Emiliana Kamińskiego, a który na co dzień wystawiany jest na deskach stołecznej Kamienicy, na pewno nie pożałowali, że nie opuścili miasta w ten weekend.

Spektakl traktuje o pełnych wigoru, charyzmatycznych starszych paniach, które są jak ogień i woda.  Na scenie obalany jest  powszechnie panujący mit, dotyczący emerytek dzisiejszych czasów. Sztuka w reżyserii Emiliana Kamińskiego pokazuje, że szczęśliwym i radosnym można być bez względu na PESEL.

W spektaklu, nagrodzonym salwami śmiechu i gromkimi brawami, wystąpili – Dorota Kamińska, Magdalena Wójcik, Agnieszka Wielgosz, Robert Rozmus i Michał Milowicz.

Red. Mariola Morcinková przed spektaklem miała okazję rozmawiać z Dorotą Kamińską, która w spektaklu wcieliła się w  Bożenę, twardo stąpającą po ziemi, która jest absolutną fanką szybkiej jazdy na hulajnodze.

Uprawiam bardzo dużo różnych sportów – gimnastykę akrobatyczną, tenis stołowy, żeglarstwo i wiele innych. W związku z tym, przejechanie się po scenie na hulajnodze nie jest dla mnie żadnym wyzwaniem. To proste jak drut. (śmiech.) – tak o sportach uprawianych przez siebie prywatnie, ale też przez swoją bohaterkę, Bożenę, mówiła Dorota Kamińska.

Cały wywiad już wkrótce w wydaniu drukowanym “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news