Wydarzenia Cieszyn

Teatralne święto w Cieszynie wciąż trwa. Co jeszcze przed widzami?

Fot. FB Bez Granic / Bez Hranic – festiwal teatralny / divadelní

Teatralne święto po obu stronach Olzy już trwa. Dla wielu koneserów sztuki jubileusz 30.  Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic w Cieszynie to prawdziwa uczta. To niezwykłe wydarzenie kulturalne potrwa do 10 października.

Co jeszcze czeka widzów? 7 października o 17.00 w Domu Narodowym będzie można poznać bliżej twórczość Jerzego Kronholda. O 19.00 kolejna propozycja, tym razem plenerowa „Arka” w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia na cieszyńskim rynku. 8 października o 16.00 w kawiarni „Avion” odbędą się warsztaty połączone z performatywnym czytaniem bajek, w wykonaniu aktorek z teatru „MALÉhRY” z Brna. O 19.00 będzie można się wybrać do cieszyńskiego teatru na „Króla Leara” w nowatorskiej inscenizacji Anny Augustynowicz.

Fot. FB Bez Granic / Bez Hranic – festiwal teatralny / divadelní

Szczególnym wydarzeniem będzie – 9 października o 17.30 – premiera „Balladyny” w reżyserii Bogdana Kokotka, którą Scena Polska Teatru Cieszyńskiego świętuje swoje 70-lecie. O 20.00 w „Strzelnicy” przedostatnie wydarzenie – „Pozemšťan” („Ziemianin”), autorski spektakl Pavol Seriša, szalona historia kosmity, który pragnie zostać Ziemianinem. Festiwal zamyka koncert wokalisty jazzowego, Wojciecha Myrczka, 10 października o 18.00 w Domu Narodowym.

Fot. FB Bez Granic / Bez Hranic – festiwal teatralny / divadelní

google_news