Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ten gadżet odmieni twoje życie – świetne funkcje smartwatcha

Trudno znaleźć osobę, która nie korzysta dziś z gadżetów elektronicznych, pomagających zorganizować nasze codzienne aktywności. Jednym z tego rodzaju sprzętów jest z pewnością smartwatch, łączący w sobie funkcję zegarka, mini telefonu oraz centrum zarządzania wydarzeniami, treningami czy snem.

Elektroniczny trener

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest analiza aktywności fizycznej. Jeszcze kilka lat temu, pierwsze modele zegarków smart, mierzyły jedynie ilość przebytych kroków. Dziś, dzięki postępowi technologicznemu, rejestrują nie tylko czas trwania treningu, ale także jego rodzaj. Zminimalizowano również możliwość pomyłkowego zapisu aktywności, gdy na przykład podróżujecie samochodem.

Istotne jest także przypominanie o braku aktywności. Niektóre z zegarków mają funkcję, która reaguje na zbyt długie przebywanie w jednej pozycji. Dzięki tej opcji nie zapomnicie o chwilowej przerwie na przysłowiowe rozprostowanie kości. Decydując się na wykorzystanie smartwatcha do treningowego wsparcia, korzystając z pożyczki online, kupcie modele markowe o zaawansowanych funkcjonalnościach, które będą kompatybilne z waszym telefonem i posiadanymi aplikacjami.

Zdrowy sen

Smartwatch pomoże wam także zadbać o zdrowy sen. Jak się to dzieje? Dzięki aplikacjom w telefonie, a także sensorom znajdującym się w zegarku, urządzenie analizuje cykl snu, rejestrując jego fazy oraz ułatwiając zaśnięcie i poranne budzenie. Służą temu aplikacje, które o określonej porze przypominają, że czas położyć się do łóżka. Konkretna godzina odpoczynku wskazywana jest przez system, który dopasowuje ją do ustawionego budzika, czyli dba, abyście spali wystarczającą liczbę godzin.

Nowoczesne smartwatche, które kupicie wykorzystując pożyczki online, to także zaawansowana analiza snu. Odbywa się w dedykowanych aplikacjach, otrzymywanych wraz z zakupem sprzętu. Pomagają w zrozumieniu, czym jest zdrowy sen, a na podstawie danych z kilku tygodni, wskazują najczęściej popełniane błędy, czyli na przykład zbyt późne położenie się spać, przedłużanie pobudki kilkoma drzemkami, czy brak wystarczającej ilości godzin snu.

Sterowanie telefonem

Zegarki połączone ze smartfonem umożliwiają także sprawne sterowanie telefonem. Z pozycji smartwatcha możecie odebrać przychodzące połączenie, czy odczytać przychodzące wiadomości. Aplikacje pozwalają na pełną indywidualizację powiadomień. Jeśli chcecie widzieć na ekranie zegarka wiadomości przesyłane na portalach społecznościowych czy przychodzące maile – wystarczy uruchomić tę funkcjonalność, aby zegarek informował was o nowych aktywnościach.

Nowoczesne zegarki są także sprzymierzeńcami miłośników muzyki. Wystarczy podłączyć słuchawki do telefonu, a listą utworów łatwo możecie sterować z pozycji zegarka. Ma to szczególne znaczenie podczas treningów czy jazdy na rowerze, kiedy smartfon – ze względów bezpieczeństwa – dobrze jest schować do specjalnego etui czy plecaka. Sterowanie playlistą jest wygodnym sposobem na muzyczny relaks, nawet podczas intensywnych aktywności sportowych.

Smartwatche zdobywają coraz więcej zwolenników. Ma na to wpływ różnorodność dostępnych funkcji, które znacząco rozszerzają możliwości telefonów. Warto jednak pamiętać, iż chcąc korzystać z zaawansowanych możliwości, jakie oferują zegarki, warto kupować modele markowe, w czym pomogą pożyczki online. Dzięki temu zyskacie smartwatch nie tylko niezawodny, ale przede wszystkim trwały.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments