Wydarzenia Bielsko-Biała

Teren na Sarnim Stoku ogrodzony taśmą i pilnowany przez ochronę. Maszyny rozpoczęły wycinkę

Od rana trwają prace inwestycyjne na Sarnim Stoku. Terenu, który został ogrodzony taśmą, pilnuje ochrona. Maszyny przystąpiły do wycinki roślinności.

Informacje na temat prowadzonych prac jako pierwszy podał portal bielsko.biala.pl. Cytowany przez portal Radosław Ślusarczyk z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot twierdzi, że inwestorowi nie wolno prowadzić żadnych prac przygotowawczych, nawet wycinki krzewów. – Jakakolwiek wycinka jest więc bezprawna, dlatego musi być niezwłocznie wstrzymana – dodaje Radosław Ślusarczyk.

Inwestor budowy, gdzie mają powstać 22 bloki mieszkalno-hotelowe nie czeka najprawdopodobniej na ostateczne rozstrzygnięcie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bielsku-Białej, o czym pisaliśmy w piątek w materiale Zabudowa Sarniego Stoku wstrzymana. “Teren zasługuje na to, by pozostał zielony” i przystąpił do realizacji pierwszych prac budowlanych. Od sobotniego poranka na miejscu działa sprzęt budowlany – teren inwestycji został ograniczony taśmą oraz pilnuje go ochrona.

Więcej informacji na portalu bielsko.biala.pl w materiale Wycinka na Sarnim Stoku z ochroną. Szokujące standardy postępowania ZDJĘCIA

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Don Pablo Underword
Don Pablo Underword
1 rok temu

Chce przypomieć że to platforma obywatelska rządzi a nie PiS ale bielszczanie sami tak wybrali więc macie to co macie ???

Damian
Damian
1 rok temu

A przecież PiS tak dba o przyrodę banda pisowskich deweloperów

Sylwia
Sylwia
1 rok temu

Nie wiadomo jak to komentować… Jak uchwalano plan zagospodarowania przestrzennego to wszyscy siedzieli cicho, trzeba było wtedy walczyć to się nie chciało. Plan został klepniety z pozwoleniem na budowę i zaczynają się jakieś pracę to niektórzy się dopiero budzą! Byłam za tym żeby ochronić te tereny, byłam mieszkanka tego osiedla i próbowałam wpłynąć na decyzję o nie wyrażeniu zgody na budowanie tam czegokolwiek, ale jak widać mój głos był mało znaczący. Klepnieto zgodę, ktoś planuje inwestycje, piniosl jakieś koszty i chce na tym zarobić trochę kasy to ludzie się budzą… Dobrze, że nie zaczęto budowy bo setki tysięcy bogu ducha… Czytaj więcej »

siak
siak
1 rok temu
Reply to  Sylwia

No jak?, jeśli odwołano się od pozwolenia na budowę, jest orzeczenie przeciwne…

Eleonora
Eleonora
1 rok temu

Przykre, że tak niszczona jest przyroda. Za chwilę nie będzie w ogóle natury, niszczymy zwierzęta, rośliny, wstyd że tak postępują ludzie. A może to nie są ludzie, wstyd!

Olo
Olo
1 rok temu

Masz kasę możesz wszystko prawda panie Sobiesławie?

Grześ
Grześ
1 rok temu

Ciekawe który z ważnych urzedasōw z ratusza dostanie za friko mieszkanie.

Gregory
Gregory
1 rok temu

A czasami tor moto crosowy nie miał tam powstać czasami ?

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  Gregory

Czasmi nie maił czasami.

Last edited 1 rok temu by Zenek
Marrk
Marrk
1 rok temu

Po co ekolodzy protestują A no po to by im kasę dać tak już było w Bielsku przy budowie salonów samochodowych też protestowali …. dostali kasę i było po problemie ???

assets
assets
1 rok temu
Reply to  Marrk

Co za bzdura. Może jakieś dowody?

Wkurzony
Wkurzony
1 rok temu
Reply to  assets

Eko terroryści dostaną kasę i milczą a tak wielce protestują .

Adam
Adam
1 rok temu

Mi już się zygac chcę ta ekologia jak ja mam dom energetyczny ito państwo mi nic nie pomaga a promuje tylko tych co hujostwem pałacu dopłaty daje a nie wspomnę że teraz będą nas truć węglem brunatnym i jakoś nie widzę żeby ktoś z zielonych wychodził na ulicę niech nacrmtruja a będzie ok

Adam
Adam
1 rok temu

Jakby ci co piszą niemieli gdzie mieszkać to inaczej by pisali skoro było pozwolenie niech budują a fakt jest że teren fajny

Damian
Damian
1 rok temu
Reply to  Adam

Są inne miejsca

Anna
Anna
1 rok temu

Skoro jest wlascicielem terenu to może wycinać drzewa i krzewy nie wymagające pozwolenia. Żadna decyzja go w tym zakresie nie obowiązuje. Du** dal wydzial planowania, a urząd jest nie kompetentny. To oni są winni betonowania i zabudowy bez pomyślunku naszego miasta, powinny ponieść za to odpowiedzialność.

o czym opowiadasz
o czym opowiadasz
1 rok temu
Reply to  Anna

O czym opowiadasz?, prywatne drzewa owocowe w sadzie nie wymagają pozwolenia na wycinkę. Niekompetentny pisze się razem, właśnie tutaj chodzi o to aby nie betonować.

assets
assets
1 rok temu

Tym bardziej, że mowa o zespole krajorazowo-przyrodniczym. To jest właśnie patodeweloperka: stawianie osiedli gdzie popadnie, bo inwestor się dogadał z władzą. Tylko że to się odbywa kosztem mieszkańców miasta.

Ryba
Ryba
1 rok temu

Nie ma takiej bramy której nie przejdzie osioł obładowany złotem – jak mawiali starożytni.

nic nie wiadomo?
nic nie wiadomo?
1 rok temu

Czyli Samorządowe Kolegium Odwoławcze coś rozstrzygnęło czy nie ma znaczenia a wynajęta przez inwestora ochrona jest przy prawie? Niejasna jedna informacja z drugą, co dalej?

Prawda
Prawda
1 rok temu

Prawo prawem, ale mają je gdzieś i robią swoje. W najgorszym wypadku zapłacą karę wartosci 1/4 jednego mieszkania, a tych będą mieć tysiąc.

Pi Es
Pi Es
1 rok temu

Prawo jest dla frajerów, a nie dla nas panie Jarku

takie rzeczy wiadomo?
takie rzeczy wiadomo?
1 rok temu
Reply to  Pi Es

no tak, jeśli wyroków sądów nie trzeba wykonywać… – takie czasy. Karę zapłacą a zieleni nikt nie przywróci.

Hhhjj
Hhhjj
1 rok temu

Takie leszcze

siak
siak
1 rok temu
Reply to  Hhhjj

to zlikwidować jeśli nic nie mają do powiedzenia

Gruby
Gruby
1 rok temu

Nie wpłacili odpowiedniej kwoty dla pracowni to jest szum, proste

Ala
Ala
1 rok temu

,,Siła samorządu siła prawa siła państwa,,.a co miasto zrobiło z kamienicą na ul.Cyniarskiej…to samo o 15:30 po godzinach pracy urzedów zaczęło burzyć kamienice co im przeszkadzała w projekcie.tylko kary bezwzględnej odsiadki po 2-3-5 lata mogą powstrzymywać takie osoby.prezydentów wójtów inwestorów itd.machanie palcem ubolewanie i śmieszne grzywny oraz wyroki w zawieszeniu nic nie dają.

Ela
Ela
1 rok temu

Ale Wam banda z ratusza zabiera zielone tereny i daje mafii co wybraliście to macie nic tylko płakać.

Antoni M.
Antoni M.
1 rok temu

Niech budują jestem potencjalnym klientem na te mieszkania.