Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Tęsknię za Wisłą – Wisła tęskni!

„Perła Beskidów” zachęca do wspólnej zabawy i powrotu do wspomnień z pobytu w  tym mieście. Żyjemy w czasie, który przyszło nam spędzać w domach. Z dala od nawyków i przyjemności, które mieliśmy na co dzień.

Dla miejscowości turystycznych jest to szczególnie bolesne, gdyż podstawowa wręcz gałąź gospodarki i funkcjonowania została odcięta. Ale bolesne jest to również dla tych, którzy w naszych Beskidach spędzali każdą wolną chwilę, którzy przyjeżdżali co weekend aby poszwędać się po wiślańskich szlakach, pójść na Soszów, Stożek, Trzy Kopce czy Baranią Górę. Spędzić czas nad Wisłą, pospacerować bulwarami czy deptakiem, wyjechać na któryś ze szczytów kolejką linową, posiedzieć pod drzewem na Cieńkowie, skosztować kuchni góralskiej lub przepysznych lodów i innych słodkości – mówi Tadeusz Papierzyński, kierujący referatem promocji wiślańskiego magistratu.

Abyśmy wzajemnie o sobie nie zapomnieli, Wisła przygotowała małą kampanię, gdzie wiślanie mogą pokazać swoim gościom, jak bardzo ich brakuje, zaś turyści, którzy nie mogą teraz odwiedzić Wisły, a bardzo by chcieli – jak mocno za nią tęsknią. Tęsknię za Wisłą – Wisła tęskni to cykl fotografii i banerów z najpiękniejszymi krajobrazami Wisły, ale też specjalne nakładki na media społecznościowe, gdzie można pokazać wszystkim swoje uczucia tęsknoty. – Zachęcamy do wykorzystania na swoich zdjęciach przygotowanych nakładek. Można też przysyłać surowe zdjęcia, a grafikę dorzucimy sami. Powstanie z tego specjalny internetowy „album tęsknoty”. Bądźmy razem i pokażmy jedność w tym trudnym czasie – tłumaczy Tadeusz Papierzyński.

Dodatkowo wiślanie mogą ustawić na facebooku zdjęcia profilowe z dodatkowym podpisem #Wisłatęskni zaś ci, co z dala od Wisły mają możliwość podkreślenia #tęsknięzaWisłą.  – Wierzymy, że już wkrótce to wszystko stanie się nieaktualne, a my wszyscy znów będziemy mogli się spotkać i żyć obok siebie, jak dawniej. Być może wtedy jeszcze bardziej docenimy, że ta normalność nie jest nam dana na zawsze i trzeba nią się cieszyć każdego dnia – dodaje Tadeusz Papierzyński.

Zdjęcia można przesyłać na na adres [email protected] bądź bezpośrednio przez media społecznościowe miasta Wisła. Pojawią się one na miejskiej stronie internetowej oraz na profilu www.facebook.com/miastowisla Na najciekawsze fotki czekają upominki prosto z Wisły.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nicolas
Nicolas
1 rok temu

Wisla to jest akurat porazka….widze ze kasy zaczyna brakowac hehe

inżynier
inżynier
1 rok temu

“perła” beskidów? Wieś tańczy i śpiewa – nie wybieram się 😀

Onufry
Onufry
1 rok temu

Ja nie tęsknię za turystami,najbardziej chyba włodarze,hotelarze i gastronomii.

Arek
Arek
1 rok temu

Nie nalezy sie martwic……………..wróci czas wielkiego strumienia dutkow … wróci oj wróci