Wydarzenia Bielsko-Biała

Tężnie w gminie Jasienica ponownie czynne

Fot. UG Jasienica

Urząd Gminy Jasienica poinformował, że można już ponownie korzystać z tężni solankowych w Jasienicy oraz nowych w Międzyrzeczu Dolnym i Rudzicy.

Samorządowcy przypominają, że tężnia w Jasienicy powstała w kompleksie Drzewiarza jeszcze pod koniec 2019 roku. Ale z uwagi na pandemię uruchomiono ją dopiero w lipcu 2020 roku.

Pomysł się sprawdził, tym bardziej, że wszyscy byliśmy spragnieni świeżego powietrza. Spacery inhalacyjne wokół tężni pozwalają nam nabrać sił po miesiącach zamknięcia. Dlatego także w innych częściach naszej gminy zbudowaliśmy podobne obiekty – podkreśla wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Pod koniec ubiegłego roku powstały tężnie w Rudzicy i Międzyrzeczu Dolnym. Obie działają tak samo jak tężnia w Jasienicy, czyli po faszynie spływają krople solanki rozbijając się na twardych gałęziach i tym samym wytwarzając korzystny dla zdrowia mikroklimat.

Dodajmy, że wszystkie trzy tężnie działają codziennie od 8.00 do 21.00.

 

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lat temu

Przywożę sobie solankę wlewam do nawilżać powietrza i mam w domu super inhalację

Monika z BB
Monika z BB
2 lat temu

Tężnia i park obok w Jaworzu to Mercedes a w Jasienicy stary Trabant taka różnica ale jest dużo szumu zawsze dziadostwo się reklamuje a dobre sami ludzie widzą i chodzą w Jaworzu to o każdej porze się spotyka ludzi spacerujących koło tężni i parku to jest urocze miejsce tak samo amfiteatr tam powinne być w soboty albo w niedziele koncerty i regionalna gastronomia na każdym kroku widać rękę dobrego gospodarze nie karierowicza .

Mieszkanka z Jasienicy
Mieszkanka z Jasienicy
2 lat temu

Jedyna prawdziwa w uroczym miejscu i odpoczynku to w Jaworzu czysto i spokój ,byłam w Jasienicy rano o 9.00 puszki po piwie coli itp a pod wieczór młodzi na rowerach i pełno krzyku już nigdy mieszkam na granicy Jaworza i mam prawie tą samą drogę a dwa światy.

fajnie
fajnie
2 lat temu

po-tężnie jest w gminie jeśli są aż 3 tężnie (“po” małymi literami, bez wykorzystywania sąsiedztwa). Na ile się pomysł sprawdził, pasowałoby aby wypowiedział się też ktoś ze spacerowiczów (a może tak ławeczka tu i tam?).

osiołek alfa i omega
osiołek alfa i omega
2 lat temu
Reply to  fajnie

jakiś ty mądry osiołku ,powinni ci dać podwyżkę,pewno za młodu wpadłeś do kociołka z magicznym napojem niczym Asterix

po drodze jest i beta
po drodze jest i beta
2 lat temu

nie, w tym kociołku ściągają mnie w dół tacy jak Ty, abym się nie wychylił. A widzisz, wyżej “Mieszkanka z Jasienicy” wypowiedziała się, bez ściągania mnie w dół – i to jest komentarz na temat

osiołek alfa i omega
osiołek alfa i omega
2 lat temu

w tym kociołku to podobno nie było magicznego napoju lecz bimber i pewnie dlatego czasem tak pier…isz

Gabi
Gabi
2 lat temu

Dyskusja poziomu wiochy josienica tak jak wszystko w gminie DNO.

ściągający w dół
ściągający w dół
2 lat temu

nic nie mam do powiedzenia w sprawie artykułu, ale mam przytyk personalny i uderzam.