Bielsko-Biała Na sygnale

Tirem po ekspresówce na podwójnym gazie… Obywatel Turcji miał 1,5 promila!

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci zatrzymali 55-letniego kierowcę tira, obywatela Turcji, który wczoraj popołudniu poruszał się ekspresówką w kierunku Cieszyna, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w Grodźcu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.40. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na drogę S-52 w kierunku Cieszyna wjechał pojazd ciężarowy marki mercedes z naczepą na tureckich numerach rejestracyjnych, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol drogówki. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd w Grodźcu. Za kierownicą mercedesa siedział 55-letni obywatel Turcji. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierującemu została pobrana krew, celem ustalania dokładnego poziomu alkoholu. Odmówił bowiem wykonania kolejnych badań.

Pojazd, którym kierował trafił na policyjny parking, a on sam do aresztu. Stracił już prawo jazdy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments