Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Tkaniny w stylu lastrico

Raz po raz zaskakuje mieszcząca się w kamieniczce przy Rynku Galeria PPP, prowadzona przez bielski okręg Związku Polskich Artystów Plastyków. Ostatnio zaprezentowano tam interesującą wystawę zatytułowaną „Lastrico”, na której obrazy były jedynie uzupełnieniem efektownych tkanin.

Zarówno tkaniny, jak i obrazy – autorstwa bielskiej plastyczki Agnieszki Szczygielskiej-Mulawki – miały wspólny graficzny motyw – lastrico właśnie. Okazuje się bowiem, że lastrico, rodzaj betonu, mieszanka cementu i drobnych kamyczków tworząca drobny, różnobarwny wzorek, stosowana jest nie tylko jako materiał budowlany. Motyw przypominający fakturę lastrico można też z powodzeniem przenieść na tkaniny – obiciowe i krawieckie. Można więc z tkaniny z nadrukiem w tym stylu uszyć  sukienkę, torbę plażową lub na zakupy, albo zastosować do uatrakcyjnienia  mebli tapicerowanych, jak tapczan czy pufa.

Pokazane na bielskiej wystawie tkaniny w stylu lastrico, projektowane  przez Agnieszkę Szczygielską-Mulawkę, prezentują się bardzo efektownie i idealnie trafiają w najnowszy dizajnerski trend.

Zdjęcia: Zdzisław Niemiec

navigate_before
navigate_next

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments