Kultura i rozrywka Żywiec

TKB w Żywcu

Fot. MCK Żywiec

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zapraszają na wyjątkowy 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej do Żywca.

Dlaczego impreza będzie wyjątkowa?

Bo w ramach tego wielkiego święta folkloru odbędzie się jubileuszowy 50. Festiwal Folkloru Górali Polskich. To impreza niezwykle ciekawa, gdzie zobaczymy folklor góralskich z różnych stron Polski. Przy tej okazji można sobie zrobić porównanie jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi regionami. Jubileusz 50. edycji tego festiwalu oczywiście nie może przejść bez echa. Stąd już w piątek (26 lipca) w amfiteatrze Pod Grojcem, odbędzie się specjalny koncert inaugurujący 50. Festiwal Folkloru Górali Polskich „Karpacka dusza”, w którym wystąpi aż 14 zespołów z różnych regionów górskich naszego kraju. Podczas TKB wielki jubileusz, bo aż 65-lecie swojej działalności, obchodzić będzie Zespół Pieśni i Tańca Pilsko z Żywca, na którego koncert jubileuszowy zapraszamy w sobotę (3 sierpnia). Tradycyjnie w Żywcu koncerty zespołów folklorystycznych odbywać się będą wieczorami w amfiteatrze Pod Grojcem, gdzie gościć będziemy grupy między innymi z Turcji, Chile, Gruzji i Kanady. Natomiast przedpołudniami zapraszamy na żywiecki Rynek na występy kapel, grup śpiewaczych, instrumentalistów i śpiewaków ludowych, tu również będą miały miejsce Targi Sztuki Ludowej. W piątek (2 sierpnia) o 11.00 ulicami Żywca przejdzie barwny korowód zespołów polskich i zagranicznych uczestniczących w 56. TKB, co trzeba obowiązkowo zobaczyć – zachęca Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny. Wszystkie występy będzie można zobaczyć na żywo w Internecie w telewizyjnej relacji poprzez strony http://www.tkb.art.pl i http://www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej. Tam też znajdą się zarejestrowane nagrania z poprzednich dni.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments