Wydarzenia Cieszyn

To będzie gorąca noc w gminie Skoczów!

Fot. Pixabay.com

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie wraz z sołectwami gminy Skoczów zapraszają na widowiskowe Ogniska Świętojańskie, które 25 czerwca o 22.00 zapłoną w kilku miejscach w gminie.

Przy płomieniu będzie można spotkać się na Kaplicówce, a ponadto w Kiczycach, Kowalach, Ochabach, Pierśćcu, Pogórzu i Wiślicy. W planach jest wspólne śpiewanie piosenek Śląska Cieszyńskiego.

Dodatkowo 25 czerwca w Pogórzu odbędzie się również Noc Kupały, na którą zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Pogórza i Rada Sołecka we współpracy z miejscowym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im Jana Marka. O 18.00 przy ulicy Zamek (przy Wondolcu) będzie można upiec kiełbaski i pośpiewać przy ognisku, a ponadto zobaczyć odsłonięte tego dnia rzeźby wykonane przez Wojciecha Kota „Pogórzanin, Pogórzanka”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wieśniak
wieśniak
11 miesięcy temu

świetnie , a człowiek patyki na działce podpali i zaraz straż miejska.

wolno nie wolno
wolno nie wolno
11 miesięcy temu
Reply to  wieśniak

ano właśnie, minister nam łaskawie panujący od środowiska powinien ogłosić dyspensę na wieczór świętojański i trochę dłużej jak się przeciągnie. Zakazać, później zrobić wyjątek (popuścić cugli) i jak od razu łatwiej żyć.
Bo nie palisz na działce chrust, chrust od niedawno wolno palić i to nic, że nie było wolno.

?
?
11 miesięcy temu

A wolno palić drewno w otwartej przestrzeni, ustawa pozwala?