Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

To będzie rok Energylandii! Jubileuszowy sezon ruszył z przytupem. Przed nami moc atrakcji

Fot. Energylandia

2024 rok z pewnością będzie rokiem Energylandii. 6 kwietnia największy Park Rozrywki w Polsce rozpoczął swój jubileuszowy, dziesiąty rok działalności. Przed nami najbardziej porywający sezon w historii Energylandii – spektakularne wydarzenia, otwarcie bajkowej strefy i okrągły jubileusz!

Energylandia niemal każdego dnia tego sezonu będzie celebrować dekadę swojego istnienia. Przed nami lista atrakcji, które zapierają dech w piersiach! Widać to było już na starcie, 6 kwietnia, gdy Energylandia w Zatorze otworzyła swoje wrota. Niezapomniane emocje, niekończąca się zabawa i odrobina magii – na to wszystko mogli liczyć ci, którzy spędzili ostatnie dni w Energylandii. Co ważne, w roku jubileuszu, każdy – bez względu na wiek – znajdzie w jej ofercie coś dla siebie.

Fot. Energylandia

Park zaprasza na ekspedycję po swoich sześciu tematycznych krainach, z których każda kryje coś wyjątkowego. Maluchy z pewnością zakochają się w Bajkolandii i Circus Zone, pełnych bajkowych postaci i bezpiecznych rozrywek, podczas gdy całe rodziny znajdą wspólną radość na emocjonującym Roller Coasterze RMF Dragon. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, Strefa Ekstremalna obiecuje przypływ adrenaliny z najszybszym w Europie Mega Coasterem HYPERION i rekordowym Speed Water Coasterem. Do tego dochodzi Smoczy Gród z najwyższym na świecie drewnianym rollercoasterem Zadra i ogromnym Wonder Wheel, zapewniającym spektakularne widoki. Na miłośników wody czeka Aqualantis i jego dominujący Double Launch Coaster Abyssus, oferujący cztery inwersje i gwarantujący mokrą przygodę.

Mnogość atrakcji dla maluchów! Dowiemy się, co skrywa bajkowa Sweet Valley

Równie wyczekiwanym wydarzeniem tego sezonu będzie otwarcie strefy Sweet Valley, w której zakochają się szczególnie najmłodsi goście! Już 27 kwietnia 2024 roku odwiedzających wciągnie cukierkowa kraina. Nowa strefa, rozciągająca się na 4 ha, zaoferuje gościom 10 różnych atrakcji, w tym dwa familijne rollercoastery: Fluff Choco Chip Creek i Nacomi Honey Harbour, które obiecują emocjonujące przejażdżki dla całej rodziny.

Fot. Energylandia

Oprócz tego goście będą mogli cieszyć się kolorowymi karuzelami, zakręconymi filiżankami i cukierkowymi sklepikami, tworzącymi atmosferę magicznego świata pełnego fantazji. W Sweet Valley znajdzie się także szereg innych atrakcji, jak Candy Carousel, Crazy Barn, Bumble Boat czy Bon Bon Balloon, które dostarczą rozrywki zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym. Centralnym punktem strefy będzie Sweet Valley Town Hall Theatre – multifunkcyjny teatr z funkcjami widowiskowymi i gastronomicznymi, mieszczący 1000 osób, którego otwarcie zostało zaplanowane w 2 etapie. Warto podkreślić, że Park, dzięki otwarciu strefy, w której królować będą najmłodsi, znacznie poszerza ofertę atrakcji dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (do tej pory oferował ich 25).

Fot. Energylandia

10. urodziny i długa droga, jaką przeszła Energylandia

W tym sezonie Energylandia świętuje także swoje 10. urodziny! To już dekada pełna magii, emocji i niezapomnianych przygód. 14 lipca odbędzie się wyjątkowa uroczystość, którą już teraz warto zabukować w kalendarzu. Na okrągłe urodziny przygotowano mnóstwo niespodzianek i specjalnych atrakcji. Będzie to dzień pełen śmiechu, radości i wspólnych chwil, które na długo zapadną w pamięć.

Energylandia imponuje skalą swojego rozwoju, zaczynając od „skromnych” 26 ha w 2014 roku, by teraz dumnie rozpościerać się na terenie niemal trzykrotnie większym. Początkowo Park postrzegany był jako typowa letnia atrakcja, a z czasem zaczął łamać stereotypy, oferując emocje na największych i najszybszych rollercoasterach niezależnie od pogody. Ten rozwój, obejmujący zarówno powiększanie powierzchni, jak i wprowadzanie nowych stref i atrakcji, sprawił, że Energylandia stała się magnesem przyciągającym gości z całego świata.

Fot. Energylandia

Każdy rok przynosił coś nowego, począwszy od pierwszych atrakcji takich jak ŚmiejŻelki Energuś, Dragon, i Mayan, przez kolejne przełomowe otwarcia, w tym Formułę i Water Park w 2016, Circus Zone i Boomerang w 2017, aż po Speed Water Coaster, Tropical Fun i Hyperiona w 2018. Kolejne lata to natomiast debiut Zadry, Twistera, Exotic Island, Abyssusa, Wonder Wheel i Bamboo Bay, aż po najnowszą strefę, czyli Sweet Valley. Równolegle do tych ekscytujących nowości, ostatnie lata przyniosły także rozwój wodnej strefy, co pozwoliło Energylandii poszczycić się tytułem Parku Wodnego nr 1 w Europie.

Energylandia zaczyna więc jubileuszowe świętowanie. Okazji do zabawy będzie naprawdę wiele! Park już zapowiedział inne, wyjątkowe wydarzenia w najbliższych tygodniach. Kinder Party odbędzie się 1 i 2 czerwca, oferując weekend pełen zabawy i radości, z rozdaniem 10 tys. gadżetów i wieloma atrakcjami dla najmłodszych gości. 13 lipca oraz 10 sierpnia zaplanowano Magic Night & Camp; Beach Party – 13 godzin zabawy do 23:00, z Parkiem rozświetlonym milionami świateł i letnim klimatem. Ze wszystkich atrakcji najlepiej skorzystać całymi rodzinami.

google_news