Cieszyn Kultura i rozrywka

To będą trzy dni wypełnione muzyką i nie tylko. Święto Trzech Braci wraca na rynek!

Fot. Z archiwum UM w Cieszynie / Wojciech Wandzel

W Cieszynie będzie się działo! Nie zabraknie koncertów, spektakli, gier i zabaw, a nawet prób pobicia słodkiego rekordu. Już 15 czerwca rusza Święto Trzech Braci.

Inspiracją do zabawy stała się legendo o założeniu miasta. To właśnie na pamiątkę spotkania po długiej rozłące trzech braci – książęcych synów, powstało miasto. Niesamowita radość z historii sprzed wieków rozbrzmi w mieście z muzycznym temperamentem. Tym razem gwiazdy wystąpią na dużej plenerowej scenie na cieszyńskim rynku! Druga scena plenerowa stanie na Starym Targu, gdzie czekają na widzów występu lokalnych artystów i grup, a także strefa gastronomiczna i kiermasz handlowy. Nowością będzie wielki namiot klubowy, który stanie na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. To tam będzie się można bawić w piątkową i sobotnią noc (14 i 15 czerwca) podczas wydarzeń afterparty po zakończeniu programu głównego na rynku! Z pewnością będzie się działo!

Warto podkreślić, kilka akcentów. I tak, tradycyjny start imprezy czeka na mieszkańców w piątek na moście Przyjaźni. To tam właśnie władze obu miast – Cieszyna i Czeskiego Cieszyna wraz z mieszkańcami spotkają się, aby rozpocząć hucznie obchody. Dyrektorom instytucji, które są organizatorami wydarzenia, zostanie także symbolicznie wręczony klucz do miast. Uroczyste korowody wystartują ok. 16.45. Przede wszystkim świętowaniu towarzyszyć będzie muzyka. Jej silnym akcentem będą takie gwiazdy jak grupa Lemon z charyzmatycznym wokalistą i kompozytorem Igorem Herbutem, która zagra na rynku w sobotę o godz. 21.30! Muzyczne show i odpowiedni klimat budować będą m.in. Mitra, czyli siedmioosobowy zespół folk rockowy z Gdyni (14 czerwca godz. 20.00, rynek), Antoher Pink Floyd (14 czerwca godz. 21.30, rynek), czerpiący ze wzorów legend gigantów rocka z Wielkiej Brytanii, Marek Wojtynek i goście, czyli fuzja rocka, country i bluesa z nowoczesnym brzmieniem (15 czerwca, godz. 20.00). Śmiechu z kolei nie zabraknie podczas występu Kabaretu Jurki,(16 czerwca, godz. 19.30).

Ale zabawa to nie tylko muzyka. I tak wspólnie świętować będziemy 100-lecie Olzy w Cieszynie. O godz. 12.00 w sobotę, 15 czerwca na cieszyńskim rynku stanie: mini fabryka Prince Polo, gry i zabawy zręcznościowe, konkursy, strefa foto i chilloutu, lody i degustacja! Główną atrakcją będzie jednak próba pobicia rekordu polski na największy wafel czekoladowy! Czy nam się uda? Przekonajcie się sami!

google_news