Wydarzenia Cieszyn

To był wyjątkowy koncert. Lady Pank wystąpił na scenie cieszyńskiego Teatru

fot. Małgorzata Krawczyk

W sobotę, 18 marca 2023 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w Cieszynie koncertów Lady Pank – MTV Unplugged. Legenda rocka wystąpiła w oryginalnej oprawie wizualnej.

Unikalny cykl koncertów Lady Pank  z serii „MTV Unplugged” rozpoczął się wiosną 2023 roku. Cieszyn jest kolejnym miastem, które zespół odwiedził w ramach rzeczonej trasy koncertowej. W czasie wyjątkowego koncertu w cieszyńskim Teatrze zabrzmiały niezwykłe aranżacje przebojów z płyty  „bez prądu”, która w wersji akustycznej ukazała się 25 listopada 2022 roku. Na krążku gościnnie usłyszeć można –  Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana- Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Na scenie oprócz Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara).

Okazja, aby posłuchać akustyczne aranżacje na żywo nadarzy się również jutro, albowiem Lady Pank przed cieszyńską publicznością wystąpi ponownie w niedzielę, 19 marca.

fot. Małgorzata Krawczyk

 


 

google_news