Wydarzenia Cieszyn

Była najstarszą mieszkanką Wisły. Odeszła Helena Szalbot

Fot,. UM Wisła

Ten dzień (poniedziałek, 24 sierpnia) zaczynaliśmy od informacji o tym, że zmarła najstarsza mieszkanka gminy Goleszów, a kończymy wieścią o odejściu najstarszej mieszkanki Wisły.

W piątek, 21 sierpnia, w wieku 103 lat zmarła Helena Szalbot, najstarsza mieszkanka Wisły. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia o godz. 14.00 w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Wiśle Malince przy ul.  Kędziorowskiej.

Helena Szalbot urodziła się w 1923 roku w Nydku i spędziła tam kilka lat, ale potem była już zawsze mieszkanką Wisły Malinki, gdzie pracowała jako pomoc przy pobliskich gospodarstwach. Helena Szalbot wydała na świat dwoje dzieci i doczekała się prawnuków. Życie oszczędziło jej poważnych chorób.

google_news
Kronika Beskidzka prasa