Bielsko-Biała Sport

To już oficjalnie. Jarosław Skrobacz nowym trenerem „Górali”

Jarosław Skrobacz. Fot. TSP

Jarosław Skrobacz objął stanowisko pierwszego trenera TS Podbeskidzie. Jest następcą Dariusza Marca, zwolnionego przez klub 28 lutego po porażce z Motorem Lublin.

Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego nowy szkoleniowiec „Górali” karierę na ławce trenerskiej rozpoczął właśnie w rodzinnym mieście – w miejscowej Odrze. Zaczynał od pracy z młodzieżą, a następnie prowadził drugi zespół.

W 2010 roku objął stery nad pierwszym zespołem, jednak przez duże kłopoty finansowe klubu nie udało się utrzymać w I lidze.

Po zakończeniu pracy w Wodzisławiu, trener Skrobacz pozostał w I lidze, zostając asystentem Rafała Góraka w GKS-ie Katowice.

Od sezonu 2013/14 obejmował już tylko posady pierwszego szkoleniowca, kolejno w: Naprzód Rydułtowy, Pniówku Pawłowice i GKS-ie Jastrzębie. To w tym ostatnim klubie spędził zdecydowanie najwięcej czasu, bo aż cztery sezony.

W Jastrzębiu-Zdroju, w trakcie swojego pierwszego roku, wywalczył awans z III do II ligi, następnie z II do I, a w pierwszym sezonie na zapleczu Ekstraklasy zajął bardzo dobre piąte miejsce. Po czterech latach spędzonych w klubie, rozpoczął pracę w Miedzi Legnica, z którą w sezonie 2020/21 zajął siódme miejsce, tuż za miejscem premiowanym barażami.

Ostatnim zespołem, w którym pracował był Ruch Chorzów. W sezonie 2021/22 rozpoczął pracę w II lidze i powtórzył swoje osiągnięcie z GKS-u Jastrzębie – w dwa sezony wywalczył dwa kolejne awanse. Najpierw zajął trzecie miejsce w lidze, następnie w barażach pokonał Radunię Stężyca i Motor Lublin, a roku później, wraz z drużyną 14-krotnego mistrza Polski, świętował powrót do Ekstraklasy po siedmiu latach absencji.

Jarosław Skrobacz podpisał z bielskim klubem kontrakt do końca sezonu 2024/25.

– Trenerze, witamy w Podbeskidziu, życzymy samych sukcesów z drużyną Górali! – wieńczy komunikat TS Podbeskidzie.

Źródło: TSP

google_news