Tomasz Kruczek zwycięzcą kolejnego ultramaratonu!

Tomasz Kruczek z Łazów odniósł kolejny ogromny sukces. Wygrał zawody Double Iron Man Challenge, które odbyły się w Bolesławcu (woj. łódzkie). Nad następnym zawodnikiem uzyskał przewagę blisko półtorej godziny.

Zawody obejmowały przepłynięcie 7,6 km, przejechanie na rowerze 360 km i przebiegnięcie 84,4 km – a więc podwójny dystans ultramaratonu. Organizatorem był Tower Triathlon w Bolesławcu nad Prosną.

Tomasz Kruczek wymagany dystans przepłynął w czasie 2:50 godziny. Było to o 30 minut szybciej niż w ubiegłym roku i pozwoliło mu uplasować się po tej konkurencji na 5. miejscu.

Część kolarską rozpoczął w południe w upalnej aurze. – Mój suport w składzie: Karolina Cielas, Tomasz Madzia, Adam Wawrzeczko i Sylwester Białoń przerabiał to ze mną we Francji na potrójnym Iron Manie i wszyscy wiedzieliśmy, jak poradzić sobie z upałem – relacjonuje zwycięzca. Co 100 km robił sobie krótką przerwę na… makaron. Jednocześnie był chłodzony zimnym ręcznikiem. Ogólne żywienie i nawadnianie kontynuował podczas jazdy.

Na rowerze zaczął zdobywać przewagę, przybliżając się do najszybszych zawodników, ale cały czas pozycje dynamicznie się zmieniały. Dopiero około 340. kilometra dostał informację, że wyszedł na prowadzenie. Mógł już wtedy ustalić najlepsze dla siebie tempo, aby to prowadzenie utrzymać. Etap ten zajął mu 12:26 godziny (o 10 minut szybciej niż przed rokiem). Wyścig rowerowy ukończył jako pierwszy.

Następnie przyszedł czas na bieg na podwójnym dystansie maratonu. Była już pora nocna, więc ze względu na niższą temperaturę biegło się przyjemniej. Mimo tego, po 30 kilometrach zawodnika dopadł kryzys, więc zmniejszył tempo. Jego koledzy cały czas motywowali go między innymi muzyką. Po kolejnych 15 kilometrach odzyskał siły i ostatnie 38 kilometrów znów pokonał z energią. Jego czas wyniósł 25:22 godzin. Ostatecznie nad kolejnym zawodnikiem miał przewagę godziny i 20 minut.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu Tomasz Kruczek zwyciężył w prestiżowych zawodach Pucharu Świata Bretzel Ultra Tri w Colmar we Francji na dystansie trzykrotnego Iron Mana.