Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Tomiczek trzeci na Starym Kontynencie

Fot. Tomiczek/Faceboook

W fińskiej Heinoli rozegrano czwartą rundę Mistrzostw Europy w motocyklowym enduro. Była to zarazem ostatnia szansa dla zawodników na podreperowanie konta punktowego. Wykorzystał ją Adam Tomiczek.

Zawodnik z Cieszyna zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 250 2T. Jeszcze ważniejsze jest to, że w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Europy, zawodnik Orlen Teamu wywalczył brązowy medal właśnie w tej klasie.

W mojej klasie cały czas walka o trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu była otwarta. Zrobiłem wszystko, że tej szansy nie zaprzepaścić. Ostatnie zawody ukończyłem na trzecim miejscu i podobnie stało się w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. Biorąc pod uwagę to co się działo w przekroju całego sezonu jestem bardzo zadowolony z tego wyniku – podsumował tegoroczne starty Adam Tomiczek.

Warto też odnotować fakt, iż cieszynianin podobnie jak przed rokiem, wygrał rywalizację motocyklistów podczas rajdu Orlen Baja Poland. Był najlepszy na wszystkich spośród czterech odcinków specjalnych. Drugi na mecie Maciej Giemza stracił do niego 6 min. Zawody zaliczane są do klasyfikacji Mistrzostw Europy FIM w rajdach Baja.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o