Bielsko-Biała Sport

To już 30. edycja popularnej imprezy sportowej. Właśnie ruszyły zapisy

Fot. Marcin Płużek

Rozpoczęły się zapisy na Bieg Fiata. Rozegrany zostanie 19 maja. W tym roku odbędzie się po raz trzydziesty. To jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w kraju na dodatek z długą tradycją.

Jak co roku uczestniczy zmierzą się z 10 kilometrową trasą wytyczoną ulicami Bielska-Białej. Tradycyjnie bieg wystartuje o 10.00 sprzed głównej bramy FCA Poland przy ulicy Warszawskiej (meta przed bielskim ratuszem).
Do startu pozostało jeszcze sporo czasu, lecz należy się pospieszyć z zapisami. Organizatorzy wyznaczyli limit uczestników do 1200 osób.
Do rywalizacji na dystansie głównym (10 km.) mogą przystąpić osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o zdolności do biegu (niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego z ich numerem PESEL na uczestnictwo w biegu).
Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 maja (lub wyczerpania limitu) na stronach : www.datasport.pl lub www.biegfiata.pl Opłata startowa wynosi 80 złotych i można ją uiszczać wyłącznie za pośrednictwem płatności elektronicznych bezpośrednio po internetowej rejestracji. Opłata t – informują organizatorzy – nie jest zwracana poza uzasadnionymi przypadkami (wyłącznie do siedmiu dni od jej zapłacenia, lecz nie później niż na 10 dni przed zawodami).
Biuro zawodów – jak w poprzednich edycjach – zostanie uruchomione w III LO im. Stefana Żeromskiego przy ulicy Bohaterów Warszawy 20. Będzie czynne 18 maja od 14.00 do 20.00 oraz w dniu zawodów ( 19 maja) od 7.00 do 9.00.
Mieszkańcy muszą się liczyć tego dnia ze sporymi utrudnieniami w ruchu pomiędzy 10.00 a 12.00 w rejonie centrum miasta. Na czas biegu zamknięte zostaną bowiem tak ważne arterie komunikacyjne jak chociażby ulica Partyzantów czy 3 Maja.

google_news