Wydarzenia

Torba za surowce

23 marca odbędzie się akcja charytatywna Fundacji Ekologicznej ARKA „Torba za surowce”. Osoby, które włączą się w tę inicjatywę otrzymają ekologiczną torbę, zaprojektowaną m.in. przez Galerię SFERA.

Aby otrzymać ekologiczną torbę na zakupy, a jednocześnie zadbać o środowisko, wystarczy przynieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy rogu ulic Leszczyńskiej i Straconki zebrane surowce wtórne. 23 marca w godz. 9.00 – 15.00 każda osoba, która przyniesie 20 kg makulatury lub szklanych opakowań (słoiki, butelki itp.), 40 aluminiowych puszek lub 40 plastikowych butelek PET otrzyma wyjątkową, ekologiczną torbę na zakupy. Fundacja ARKA wraz z partnerami przygotowała aż 1000 toreb do rozdania.

W tym roku hasłem akcji są „Wszystkie kolory recyklingu” i dlatego przygotowaliśmy dla wszystkich wspólnie z artystką Małgorzatą Rozenau uśmiechnięte torby w 4 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym. Oprócz tego mamy jeszcze specjalne wzory toreb od naszych partnerów, m.in. wiosenną torbę od Galerii SFERA – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Dochód ze sprzedaży przyniesionych w tym dniu surowców wtórnych zostanie przeznaczony na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych.

Galeria SFERA chętnie wspiera lokalne akcje społeczne, szczególnie te, których celem jest ochrona środowiska. Sami selekcjonujemy odpady w naszym centrum handlowym, dlatego uznaliśmy, że warto nagrodzić mieszkańców naszego miasta, którzy również dbają o środowisko we własnych domach. Specjalnie z okazji akcji „Torba za surowce” zaprojektowaliśmy ekologiczną torbę, której motywem przewodnim jest nadchodząca wiosna. Wierzę, że z tak ładną torbą zakupy w naszej Galerii będą jeszcze przyjemniejsze – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Partnerami akcji „Torba za surowce” są: Galeria SFERA, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o