Wydarzenia Bielsko-Biała

Tour de utrudnienia

MAT. TdP

Jutro (wtorek 6 sierpnia) zostanie rozegrany czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne z Jaworzna do Kocierza. Oznacza to, że kierowcy podróżujący przez Podbeskidzie drogami powiatu: oświęcimskiego, bielskiego i wadowickiego muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu na szosach, po których przemkną kolarze, a także tych do nich dochodzących.

Drogi te zostaną  bowiem trwale wyłączone z ruchu od godziny 12:20 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem – jak to określono – że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.
Na terenie powiatu bielskiego wyścig pojedzie przez:
Zasole Bielańskie (ulica Piękna), Wilamowice (ulice: Jana III Sobieskiego, Paderewskiego i Bielska), Pisarzowice (ulice: Szkolna, Przeczna i Kęcka). Następnie peleton przejeżdża przez Kęty Podlesie w kierunku Kobiernic, a tam przez ulice Kęcką, Tradycyjną, Centralna, Parkowa, Korzonkiewicza, Żywiecką kolarze dotrą do  Porąbkę. Następnie ulicami: Bielską, przez most nad Sole, Rynek, Żywiecką, Łazki, Wielka Puszcza wjadą do Taraganic i rozpoczną dwukrotny przejazd pętlę wiodącą przez przełęcz Kocierską, Moszczanicę, Czaniec ponownie Porąbkę, Wielką Piszczę i Targanice z metą na przełęczy Kocierskiej.

google_news