Wydarzenia Wadowice

Towarzystwo na bruku. Władze rozwiązały umowę…

Fot. Bogdan Szpila

Władze Wadowic rozwiązały umowę użyczenia lokalu przy ulicy Krakowskiej 8, w którym od kilku lat mieści się siedziba Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Według pisma dostarczonemu TMZW, rozwiązanie umowy nastąpi 31 grudnia 2020, a termin oddania lokalu gminie mija 4 stycznia 2021 o godzinie 9:00.

Nie jest to pierwsze wyrzucenie TMZW z gminnego lokalu. Władze Wadowic pozbyły się Towarzystwa również w 1992 roku z pomieszczenia w budynku, gdzie obecnie mieści się Muzeum Miejskie. W kolejnych latach TMZW miało siedzibę w Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym oraz w prywatnym mieszkaniu prezesa Zbigniewa Jurczaka. W 2015 roku ówczesny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski użyczył Towarzystwu 3 pomieszczenia w kamienicy przy ulicy Krakowskiej, dawnej Czytelni Mieszczańskiej, której kulturalną działalność TMZW kultywuje.

Tylko w obecnym (pandemicznym) roku TMZW zorganizowało kilka wydarzeń kulturalnych związanych z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, opracowało i wydało śpiewnik Karola Wojtyły, zaprezentowało kilka wystaw, wydało obszerną publikację dotyczącą wadowickiego okresu Karola Wojtyły. Od wielu lat TMZW organizuje imprezy kulturalne, między innymi plenery lokalnych artystów, wystawy, spotkania z kulturą romską…

Bogaty zbiór książek, dokumentów, instrumentów muzycznych, obrazów znajdujący się w siedzibie TMZW ma być wywieziony na przechowanie do Brzeźnicy.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

Nie jest jasne dlaczego TMZW na bruku. Jaka argumentacja władz, co ma być w tym miejscu innego ważniejszego… Widziane z jednej strony.