Cieszyn Kultura i rozrywka

Tradycja, strój i pieśniczki w Strumieniu

Fot. emgok Strumień i MZC w Strumieniu

Już po raz dwunasty w Strumieniu uczczono Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Regionalnej. W tym roku obchody połączone były z 100. rocznicą przyłączenia Śląska do Macierzy.

Uroczystego otwarcia obchodów dokonał prezes strumieńskiego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koła w Strumieniu Bronisław Świeży, następnie pod przewodnictwem Anastazji Żur na scenie wystąpiła Grupa Teatralna ŹRÓDŁO działająca przy MZC Koło w Strumieniu oraz Klub Seniora Gorące Serca ze Strumienia.

Fot. emgok Strumień i MZC w Strumieniu

Nawiązując do historii, wydarzenie ubogacił przemarsz harcerzy i Zespołu Regionalnego „STRUMIEŃ” pod wodzą gen. Stanisława Szeptyckiego, jednego z sygnatariuszy historycznego aktu przejęcia Śląska przez Polskę w 1922 roku. W rolę gen. Szeptyckiego wcielił się Stanisław Lapczyk. Imprezę uświetniły występy Zespołów Folklorystycznych Rzuchowianki, Dzimierzanki, Zespołu Regionalnego Pielgrzymowianie z Pielgrzymowic, Zespołu Regionalnego Strumień.

Fot. emgok Strumień i MZC w Strumieniu

Organizatorami wydarzenia byli Macierz Ziemi Cieszyńskiej – Koło w Strumieniu i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

 

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments