Wydarzenia Cieszyn

Trener Antoni Piechniczek kończy 80 lat. Wisła sprezentowała mu wyjątkowy benefis – ZDJĘCIA

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Choć swoje 80. urodziny świętować będzie 3 maja, już dziś w Wiśle wszyscy cieszyli się jubileuszem wyjątkowego mieszkańca perły Beskidów. A jest nim Antoni Piechniczek, piłkarz i trener piłkarski, który jako selekcjoner dwukrotnie wprowadził polską reprezentację do mundialu – w 1982 roku w Hiszpanii zajął z nią trzecie miejsce, a cztery lata później w Meksyku jego zespół zakończył występ na 1/8 finału.

Wybitny trener od wielu lat mieszka w Wiśle i z okazji jego 80. urodzin miasto zorganizowało benefis. Pod Baranią Górę przyjechały piłkarskie gwiazdy, by świętować razem z Antonim Piechniczkiem. Na boisku w kompleksie rekreacyjnym na Jonidle rozegrano wyjątkowy mecz pomiędzy byłymi reprezentantami Polski a reprezentacją Wisły. W tej drugie drużynie na murawie wystąpili m.in. skoczek narciarski Piotr Żyła oraz włodarz Wisły, Tomasz Bujok. Mecz rozegrany został w nawiązaniu do historycznego pojedynku Polska – Francja o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1982 roku.

Po południu wszyscy przenieśli się do Wisły Centrum, gdzie odsłonięto tablicę Antoniego Piechniczka w Alei Gwiazd Sportu na placu Hoffa, a następnie w amfiteatrze miało miejsce benefisowe spotkanie z jubilatem. Był czas na rozmowy, wspomnienia i krótki film przygotowany przez PZPN. Na koniec zagrał zespół “Frele”.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiem
nie wiem
1 miesiąc temu

Małysz to już nie? Kto jest na zdjęciach z piłkarskich gwiazd sprzed lat?