Bielsko-Biała Sport

Trenerski duet poprowadzi Górali w pierwszej lidze

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski nowymi trenerami Podbeskidzia. Duet szkoleniowców prowadził drugi zespół Śląska Wrocław. W ostatnich trzech latach rezerwy awansowały z IV do II ligi.

Trener Jawny całą swoją trenerską karierę spędził w drużynach Śląska Wrocław. W 2012 roku rozpoczął pracę w akademii wrocławskiego klubu. W 2014 roku objął zespół rezerw Śląska, a następnie prowadził klubowe drużyny młodzieżowe U17 i U19. Cztery lata później, w 2019 roku, wraz z Marcinem Dymkowskim (wcześniej trener Polonii-Stal Świdnica oraz Foto-Higieny Gać), zasiadł na ławce trenerskiej Śląska Wrocław II. To właśnie tam panowie zaczęli swoją współpracę.

W poprzednim sezonie prowadzona przez nich drużyna zajęła 8. miejsce w 2. Lidze, zdobywając tyle samo punktów co Skra Częstochowa, która zajęła 6. miejsce – premiowane barażami do 1. Ligi.

Dodatkowo ich zespół w Pro Junior System zajął drugie miejsce w 2. Lidze, zdobywając aż 25 i pół tysiąca punktów, ustępując jedynie drugiej drużynie Lecha Poznań.

W naszym zespole, podobnie jak w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska, Piotr Jawny będzie pełnił funkcję pierwszego trenera, Marcin Dymkowski zostanie natomiast drugim trenerem.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
Wiktor
28 dni temu

Jaki klub tacy trenerzy III ligi czyli LZS pogon po wsi.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Czyli poziom II już blisko a następnie co roku niżej i po gorolach super całe miasto BB na to czeka.

Arek Barek
Arek Barek
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

przecież tam jest ich miejsce

Karol z Reja.
Karol z Reja.
1 miesiąc temu
Reply to  Arek Barek

Tylko dlaczego nasze podatki idą na wiejskich kopaczy czy ratusz to taka sama lipa i mafia jak gorole gonić to z miasta to nigdy nie był i nie będzie klub miasta Bielska -Białej tylko jakaś wiejska lipa.