Triumf Chorwatów i Austriaków w Cieszynie. To były niezapomniane hokejowe emocje

To były emocje! W Cieszynie rozegrano międzynarodowy turniej hokeja. I nasi zawodnicy jak zawsze dali niezły popis umiejętności.

Zawody CN CUP 2023 rozgrywano z okazji Święta Niepodległości, 10-12 listopada na hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Turniej organizowany był już po raz czwarty przez sekcję hokeja na trawie KS Cieszyn. I tak w szranki oprócz zaprzyjaźnionych drużyn z Goleszowa, Sosnowca i Siemianowic Śląskich stanęły także zespoły z Austrii, Czech, Chorwacji oraz Ukrainy. W ciągu trzech dni turniejowych rozegrano w sumie aż 65 meczów w dwóch kategoriach wiekowych do 11 i do 13 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a najlepsza drużyna w kategorii U13 puchar CN CUP 2023.

W klasyfikacji końcowej na podium zawodników U11 stanęli kolejno: HAHK Mladost Zagreb 1 (1 miejsce), HKS Siemianowiczanka 1 (2 miejsce) i HAHK Mladost Zagreb 2 (3 miejsce). Goleszów zajął 6 miejsce, natomiast Cieszyn 9. To i tak sukces, bo w zawodach w tej grupie wzięło udział aż 12 zespołów! W roczniku U13 zwyciężył Universitas Wien, a drugie miejsce zajęli HAHK Mladost Zagreb 1. Na podium stanęli także zawodnicy z KS Cieszyn. To spory sukces, bo w sumie w rozgrywkach w tej kategorii wzięło udział aż 10 zespołów.