Wydarzenia Bielsko-Biała

Trudne pytania do nowego dyrektora SFR. „To polityczna nominacja w atmosferze skandalu” (WIDEO)

Poseł Mirosław Suchoń. Zdjęcia, wideo: Marcin Kałuski

To polityczna nominacja w atmosferze skandalu – tak o powołaniu Tomasza Małodobrego na p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej mówi poseł Mirosław Suchoń. – PiS potraktował tę instytucję w sposób prymitywny, jako łup polityczny – dodaje.

Dzisiaj pod SFR poseł zorganizował konferencję prasową, podczas której wytoczył ciężkie działa przeciwko nowemu szefowi legendarnego studia, publicznie pytając m.in. o to, czy był karany.

– Od momentu powołania pana Małodobrego ujawniane są informacje, które powinny go skłonić do przedstawienia wyjaśnień. Powiem wprost, po upublicznieniu tych informacji (…) ministerstwo powinno odwołać dyrektora ze stanowiska – przynajmniej do czasu rozwiania wszystkich wątpliwości – mówił Mirosław Suchoń.

Parlamentarzysta zażądał od dyrektora ustosunkowania się do szeregu spraw. Zapowiedział, że dostarczy mu już przygotowane pismo. Żąda od niego (cytujemy):

– Przedstawienia kompleksowych informacji, które wykażą, iż posiada jakiekolwiek doświadczenie w dziedzinie filmów rysunkowych, oprócz oczywiście oglądania bielskich produkcji w telewizji.

– Wyjaśnienia zarzutów dotyczących podszywania się przez Fundację Rozwoju Centrum Macierz Polonii, której pan Małodobry jest prezesem, pod Fundację Centrum Macierz Polonii, która ma od wielu lat prowadzi aktywną działalność na rzecz Polonii. Z jakich powodów prowadzona przez pana Małodobrego fundacja ma łudząco podobną nazwę i podobne dane kontaktowe do uznanej fundacji, które mogą wprowadzać w błąd potencjalnych darczyńców.

– Wyjaśnienia zarzutów sformułowanych przez Dyrektora Fundacji Centrum Macierz Polonii pana Marka Pateckiego, wg którego może być osobą, która niejednokrotnie nie wywiązuje się ze swoich obietnic i zobowiązań. To bardzo poważny zarzut w kontekście decydowania o wielomilionowym budżecie.

– Wyjaśnienia luk w życiorysie zawodowym dotyczących m.in. współpracy z Agencją Informacyjną, jako której przedstawiciel występował m.in. w mediach rządowych w roli eksperta. O samej zaś agencji czytamy w mediach, iż przez ekspertów była określana jako „wydmuszka” a jej pracownicy jako „eksperci last minute” i mówiący to, co trzeba.

– Wyjaśnienia zarzutów dotyczących wykorzystania przez pana Małodobrego w swojej działalności politycznej autorytetu Fundacji Anioły Kultury i nadużycia w ten sposób zaufania Prezes ww. Fundacji.

– Wyjaśnienia wątpliwości dotyczących informacji o prowadzeniu wykładów w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, ponieważ z publicznie dostępnej bazy danych wynika, iż nie jest etatowym pracownikiem tej uczelni i nie prowadzi żadnych ćwiczeń a jedyne w przeszłości dotyczyły wyszukiwarek internetowych.

– Wyjaśnienia skąd, w jakim czasie i od kogo uzyskał informacje dotyczące możliwości nominacji na stanowisko p.o. dyrektora SFR.

– Przedstawienia charakteru powiązań z partią Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ publicznie dostępne dane wskazują, iż był kandydatem tej partii do jednej z rad dzielnic Krakowa. Czy prawą jest, iż nominacja na p.o. dyrektora jest wynikiem wyłącznie tego politycznego powiązania.

– W interesie publicznym pytam również Pana Małodobrego, czy kiedykolwiek był karany, łącznie z sytuacją zatarcia skazania.

Poseł zapowiada przeprowadzenie kontroli poselskiej w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ma zażądać dokumentów potwierdzających proces naboru, oceny kandydata i zarzutów.

– Studio Filmów Rysunkowych to perła polskiej kultury. Przetrwało różne czasy, poradziło siebie z kryzysem. Nikt tu w Bielsku-Białej nie chce ludzi, którzy mogą doprowadzić do ruiny Studio Filmów Rysunkowych, które jest naszym skarbem – spuentował Mirosław Suchoń.

O tym, jak się skończyły redakcyjne próby uzyskania odpowiedzi na pytania od nowego dyrektora, pisaliśmy ze szczegółami TUTAJ.

SPROSTOWANIE

Sprostowanie Studia Filmów Rysunkowych Państwowej Instytucji Kultury do artykułu na portalu “Beskidzka24.pl” z dnia 23 stycznia 2021 r.  (link: https://beskidzka24.pl/trudne-pytania-do-nowego-dyrektora-sfr-to-polityczna-nominacja-w-atmosferze-skandalu-wideo/) pt. „Trudne pytania do nowego dyrektora SFR. „To polityczna nominacja w atmosferze skandalu” (WIDEO)”

1. Nieprawdą jest, że Fundacja Rozwoju Centrum Macierz Polonii mieści się pod tym samym adresem, co Fundacja Centrum Macierz Polonii. Fundacja Centrum Macierz Polonii nie istnieje.

2. Nieprawdą jest, że Pan Marek Patecki prowadzi Fundację Centrum Macierz Polonii.

3. Tomasz Małodobry złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji Rozwoju Centrum Macierz Polonii z chwilą powołania na stanowisko p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irena 33 lata
Irena 33 lata
26 dni temu

Tak robi banda pis ich cel zniszczyć całkowicie Polskę na Polecenie czarnych ale juz niedługo a kościoły zostaną puste z nierobami i pedofilami.

Oset
Oset
26 dni temu
Reply to  Irena 33 lata

Ale wiesz – nikogo nie interesuje studio filmów rysunkowych. Wiesz chyba Irenko że oni robią bajeczki dla dzieci, wiesz dobranocki. Nas bardziej interesuje fakt wprowadzania standardów BIALORUSKICH przez prezydenta z po przy wyborze prezesa MZD. Wiesz drogi po których wszyscy jeździmy (a przynajmniej próbujemy bo system its też jest spartolony) do pracy, lekarza, na zakupy są dla nas istotniejsze niż “bajeczki”.

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
27 dni temu

Towarzysze z nowobolszewii weszli w pięknie rozdeptane buty nieboszczki partii i nowych towarzyszy przywożą w teczkach.Konus żoliborski metody towarzyszy przećwiczył już w czasach słusznie minionych,gdy tow.Kuberski załatwiał mu przejście z 10 do jedenastej klasy liceum,czym nie omieszkał się pochwalić w książce.

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Nie czasem ósmy krzyżyk?

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
27 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Nie interesuje mnie twoja opinia co do liczenia krzyżyków,byłem świadkiem tamtej bolszewii i jestem świadkiem tej nowobolszewii.Wielkiej różnicy nie ma, z tym,że za tamtą stała dodatkowo Armia Czerwona,a to wyczynia to samo z własnej i nieprzymuszonej woli.

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Jak to, jeśli piszesz o wicepremierze trzeba pisać prawdę, że ósmy krzyżyk. Nie wystarczy być jednym świadkiem, świadków było trochę więcej. W ten sposób robisz się zarozumiały a to w przypadku świadków nie za dobre. Zderzysz się ze świadkiem Tadeuszem i już pewność siebie zniknie. Widział i widzi co innego. Ja tam nie wiem, nie byłam, nie widziałam, żaden ze mnie świadek.

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
27 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Już ks.prof.Tischner uważał ,że są trzy prawdy.Miał rację,nie ma czegoś takiego jak prawda.Są subiektywne odczucia. Odczucia faszysty Tadeusza mnie nie interesują.Ja przedstawiam swoje tym ,którzy je podzielają.Ta żoliborska wsza to nie żaden dla mnie autorytet,takich jak on jest na pęczki.Dlaczego miała by znikać moja pewność siebie w zderzeniu z faszystą ?

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Mówiłeś o świadku a świadki (świadkowie) są różne bo różnie widzą i różnie się upierają że widzieli szczególnie jeśli już wzrok nie ten i pamięć przy siódmym czy ósmym krzyżyku. Ja wierzę, że jednak jest obiektywna prawda ale do niej nie trzeba świadków i nie tzw. “historyków”.

Oset
Oset
27 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Kiedy pod Grunwaldem przybyli dwa posły krzyżackie z czarnymi krzyżami na płaszczach , Jagiełło rzekł : a krzyżyków ci u nas dostatek

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu
Reply to  Oset

Bo nie wiedział czy 7 czy 8.

BB
BB
28 dni temu

Poseł Suchoń to najbardziej pracowity poseł. Miernota prawacka ma czelność swoje bździny wypowiadać.

Ewa
Ewa
28 dni temu

Suchoń to intelektualna miernota. PO zrobiła sobie z Bielska-Białej prywatny folwark a z bielszczan cweli.

Archanioł
Archanioł
28 dni temu
Reply to  Ewa

No tak lepiej być małodobrym no nie pisiorku

klawisz
klawisz
28 dni temu
Reply to  Ewa

@Ewa,nieźle cię przecwelili w pierdlu, ty krynico mądrości.

henryk
henryk
28 dni temu
Reply to  Ewa

tadek czy franek juz ci to mówiłem że się dochrapiesz i cie zamkną za obrażanie ludzi.Ciekawe dlaczego boisz się występować jako facet i masz nick ewa?

Donald Plusk
Donald Plusk
27 dni temu
Reply to  henryk

Lecz się ćwoku…

Kri_
Kri_
28 dni temu
Reply to  Ewa

Nie ćpaj już Ewo

Hermenegilda
Hermenegilda
28 dni temu

Odpowiedzi chyba są trudniejsze.

BB
BB
28 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Nie będzie żadnych odpowiedzi,nikt nie będzie zakładał sobie ochoczo stryczka na szyję.

Hermenegilda
Hermenegilda
28 dni temu
Reply to  BB

Przez odpowiedź na pytania niby stryczek czy może nominacja ważniejsza?

Bartolini Bartłomiej
Bartolini Bartłomiej
28 dni temu

Panie pośle popieram Pana w całkowicie.Gonić z Bielska-Białej wszelkich pisiarskich dewotów.

Hermenegilda
Hermenegilda
28 dni temu

Dyrektor czy p.o. bo to różnica?