Wydarzenia Żywiec

Trwają konsultacje kolejowe. Teraz Żywiec!

Stacja Żywiec. Fot. Paweł Szczotka

W środę (22 listopada) w Żywcu planowane są konsultacje kolejowe dotyczące planów modernizacji linii kolejowej Czechowice-Dziedzice – Zwardoń. Jak ważne są to konsultacje przekonali się ostatnio między innymi mieszkańcy gminy Węgierska Górka.

Wspomniane konsultacje rozpoczną się o 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Żywcu. Tam zaprezentowane zostaną założenia zawarte w projekcie „Opracowanie studium wykonalności dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice – Bielsko Biała – Żywiec – granica Państwa”.

Spotkanie ma na celu przedstawienie wybranego wariantu inwestycyjnego, w tym planowanego zakresu inwestycji, który został opracowany w oparciu o dane zebrane w trzech turach konsultacji społecznych, prace koncepcyjne projektantów branżowych oraz uzgodnienia z wybranymi podmiotami zewnętrznymi. Na spotkaniu zostaną przedstawione podstawowe dane o projekcie, a następnie zostanie zaprezentowany plan zagospodarowania terenu na obszarze Żywca. W przypadku braku możliwości uczestniczenia stacjonarnego, zapraszamy do udziału w spotkaniu w formie wideokonferencji online przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu online prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia na adres [email protected] do 21 listopada – informuje Urząd Miejski w Żywcu.

Dodajmy, że wspomniane konsultacje odbyły się już między innymi w gminach Rajcza, Milówka, Łodygowice i Węgierska Górka. W tej ostatniej kolejowe plany wywołują sporo kontrowersji.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chyba nie ten etap
chyba nie ten etap
6 miesięcy temu

W jakim zakresie przekonali się mieszkańcy gminy Węgierska Górka? W jakim zakresie wzbudzone kontrowersje miały skutek w zmianie projektu? Prezentacja założeń projektu to konsultacje?