Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Trzy artystyczne dni w Kozach (aktualizacja)

Zakończyły się trzydniowe Polsko-Czeskie Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych SAGA ‘2019.

W czwartek, 25 kwietnia, królował taniec, piątek, 26 kwietnia, był dniem muzyki, a poniedziałek, 29 kwietnia – świętem teatru. W sumie na scenie sali widowiskowej Domu Kultury w Kozach, gdzie odbywały się prezentacje, wystąpiło aż 764 młodych artystów.

Podczas inauguracji zaprezentowało się prawie 340 osób z aż 19. zespołów tanecznych. Pierwszy raz od 20 lat, jury przyznało nagrodę Grand Prix, którą otrzymał zespół FUNKY BEAT z Frydka Mistka. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: Zespół Regionalny “Porąbczanie”, Formacja Taneczna EUFORIA z Czańca, mażoretki GRACJA oraz mażoretki Nemezis Juniorki.

W drugim dniu przeglądu na scenie Domu Kultury w Kozach wystąpiło ponad 350 osób z 19 zespołów muzycznych. Jury w kategorii zespoły instrumentalne pierwsze miejsce przyznało zespołowi SINFONIETTA z SP nr 1 w Jaworzu, w kategorii zespoły wokalne zespołowi BIG BAND z Zespołu Szkół SILESIA z Czechowic-Dziedzic, a w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne – FAIRY TALE z GOK w Jasienicy.

Dzisiaj spektakle były tak wybitne, że jury doceniło wszystkie grupy teatralne, jednak I miejsce jednomyślnie przyznało – Dziecięcej Grupie Teatralnej “Debiucik” z Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach, II  miejsce otrzymała Młodzieżowa Grupa Teatralna “Zgrana Paka” z GOK w Buczkowicach oraz Grupa Teatralna BENGAKU z Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu, a wyróżnienia otrzymali za kostiumy Zespół Teatralny DIONIZOS z SP w Kalnej oraz Dziecięcy Zespół Teatralny z Frydka-Mistka.

Przegląd organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przy współudziale Domu Kultury w Kozach, a spotkania realizowane są w ramach mikroprojektu pn. „Edukacja kulturalna mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska -Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Autorem zdjęć jest Mirosław Galczak i Magdalena Więzik.

Pierwszy dzień – taniec:

Drugi dzień – muzyka:

Trzeci dzień – teatr:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments