Bielsko-Biała Na sygnale

Trzy gniazda os w ociepleniu budynku. Na pomoc wezwano straż pożarną – (ZDJĘCIA)

Przed południem do WCPR wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że gdzieś w pobliżu przedszkola przy ul. Radosnej w Bielsku-Białej jest gniazdo os. Wysłano zastęp Wojskowej Straży Pożarnej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że osy mają trzy gniazda w styropianowym ociepleniu budynku, w pobliżu trzech okien przedszkola. Aby usunąć zagrożenie strażacy musieli użyć specjalnego sprayu, owady zostały wytrute.

– Jeżeli gniazdo da się usunąć w jakiś rozsądny sposób, to je wywozimy gdzieś do lasu i tam owady błonoskrzydłe muszą sobie znaleźć inne miejsce na budowę gniazda. W tym przypadku nie wiemy ani jak bardzo rozległe są te gniazda oraz ile owadów w nich jest – tłumaczył ratownik uczestniczący w akcji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
Tola
2 lat temu

To bardzo niebezpieczne, że osy były pobliżu przedszkola. Kiedyś późno wieczorem sąsiadka potrąciła gniazdo os. Rój wpadł mi do pokoju i oblepił cały telewizor. Całą noc różnymi metodami się ich pozbywałam. Skończyło się tylko na jednym użądleniu. Strach pomyśleć gdyby wpadły do przedszkola.