Cieszyn Na sygnale

Trzy nowe radiowozy

W Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie przekazano dzisiaj policjantom trzy nowe radiowozy – to toyoty auris z napędem hybrydowym.

– Pojazdy zostały zakupione dla ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. To pierwsze ekologiczne radiowozy w powiecie cieszyńskim – mówi Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Każdy z nowych radiowozów wart jest ponad 92 tysiące zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Jedna toyota trafiła do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie, a dwie do Komisariatu Policji w Ustroniu. – Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska – informuje Rafał Domagała.

google_news