Wydarzenia Bielsko-Biała

Trzy nowe wozy w jasienickich OSP

Fot. OSP Świętoszówka

Do jednostek OSP z gminy Jasienica trafiły ostatnio trzy samochody strażackie.

OSP w Rudzicy korzysta już z samochodu scania p320. Jak informują w jasienickim Urzędzie Gminy, auto o pojemności 9,3 litra należy do średnich wozów ratowniczo-gaśniczych, ma napęd na cztery koła, sześcioosobową kabinę, dwuzakresową autopompę o wysokiej wydajności, działko dachowe i powiększony zbiornik na wodę. Pojazd kosztował 930 tysięcy złotych.

Do OSP w Świętoszówce trafił renault d16, również określany jako średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest fabrycznie nowy, „uterenowiony”, z sześcioosobową kabiną. Wyposażony został w moduł zarówno gaśniczy, jak i ratownictwa drogowego. Ma zbiornik na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów i osobny na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Również wyposażony został w dwuzakresową autopompę i działko dachowe. Kosztował ponad 821 tysięcy złotych.

Fot. OSP Rudzica

Z kolei OSP Jasienica z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymała mercedesa. To wóz wsparcia technicznego, z kompletnym wyposażeniem przydatnym do ratownictwa drogowego.

Zakupy zrealizowano dzięki środkom z budżetu gminy oraz skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych od rządu, straży pożarnej i funduszów ochrony środowiska.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
4 lat temu

do “Jan też strażak myślący nie ze wsi jasienica.” – widać po wpisie że jest to wypowiedz na zasadzie nie znam się ale się wypowiem. Po pierwsze bez podstawowej wiedzy odnośnie pożarnictwa (niby strażak) po drugie bez zaznajomienia się odnośnie statystyk, po trzecie bez wiedzy odnośnie w/w jednostek OSP. We wszystkich jednostkach OSP (Rudzica, Świętoszówka i Jasienica) widać że rozwijają się, są rozbudowane budynki remontowane a sprzętu przybywa gdyż jest na to miejsce w garażach i jest takie zapotrzebowanie. Dodatkowo jednostki OSP Świętoszówka i OSP Jasienica zlokalizowane są bezpośrednio przy międzynarodowej drodze S52 i właśnie te jednostki zazwyczaj dojeżdżają na… Czytaj więcej »

Pablo
Pablo
4 lat temu

Panie Janie strażaku myślący nie ze wsi jasienica. Po opisie stwierdzam ,że jest Pan strażakiem i nie zgodzę się z Panem ,że w Naszej gminie jest tylko parę pożarów i “samo zamiatanie” proszę zobaczyć na statystyki ostatnich lat. Powiem Panu jeszcze inaczej każde ludzkie życie jest wartością największą i niepoliczalną. Ile by Pan dał za swoje życie ? pewnie wszystko jak każdy. Właśnie po to są te samochody żeby pomóc w ratowaniu życia!!!

Jan też strażak myślący nie ze wsi jasienica.
Jan też strażak myślący nie ze wsi jasienica.
4 lat temu

Największa głupota zakup tyle samochodów szczególnie reno i scania to najgorsze podwozia to jedno a drugie żadna gmina nie kupuje poklasku i ładuje tyle kasy w samochody garaże pełne po kilka samochodów za podatki nasze ,pożarów parę reszta to sprzątanie i zamiatanie ich specjalność to miotły . Czy w tej gminie ktoś myśli i kto głosuje na rozkaz niby wójta w całym powiecie a nawet w Polsce nie ma drugiej takiej głupoty czy sie ktoś opamięta to nie pycha to głupota.