Na sygnale

Trzymaj się prawego pasa! Policja obserwuje dronem zachowanie kierowców

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod nazwą „Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci wykorzystali w nich nowoczesnego drona. Dzięki niemu mogli lepiej przyjrzeć się  kierowcom i wyłapać nie tylko amatorów jazdy lewym pasem, ale także piratów drogowych lekceważących reguły kodeksu drogowego.

Mundurowi z bielskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem było ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach przez kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny.

– Na bielskich drogach niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny i tamują lub utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania ryzykownych manewrów, jak choćby wyprzedzanie z prawej strony – mówi asp.szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Działania osobiście nadzorował naczelnik bielskiego wydziału ruchu drogowego. Mundurowi wykorzystali w działaniach drona, dzięki któremu mogli lepiej zaobserwować zachowania kierowców. Poza kontrolą jazdy prawym pasem zwracali też uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments